Ukulele

Jak je to s Kontokorentem u České spořitelny?

Pokud si založím účet, odškrtnu, že chci kartu a mít možnost použít peníze kontokorentu, za jak dlouho budu moci čerpat z účtu onen kontokorent?

(prosím, jen relevantní odpovědí – odpovědi typu „Kontokorent je zlo!“ číst nepotřebuji (vím to sám) )

Odpovědi
zzzzz

Já mám kontokorent také nastaven, ale nečerpám ho. Nastavila jsem ho při založení účtu, je to cca 5 let. Ihned po obdržení kreditky jsem ho mohla čerpat, pokud se na bankomatu podívám na zůstatek tak se mi kontokorent zobrazuje dohromady se zůstatkem. Vedení kontokorentu mám zdarma, ale někteří lidé za něj platí.
Doplňuji:
Ještě jedna důležitá věc, do roka jej musíte splatit jinak vás bude banka sankcionovat.

anonym

Nedávno jsi psal, že kontokorent čerpáš, kromě toho je k tématu řada odkazů.
Co kdyby sis je nejdříve přečetl? – viz ve zdroji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-mi-nekdo-vysvetlit-princip-kontokorentu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kontokorent

pusinka50

Kontokorent můžeš čerpat ihned, prakticky po podepsání smlouvy. Já platím u ČSSP za kontokorent (minus 15.000 Kč) vždy v lednu poplatek víc jak 2 tis.Kč a už se nemůžu dočkat, až ho splatím. Jestli potřebuješ peníze, zkusila bych se zeptat u Home Credit, myslím, že mají slušnější úroky než Česká spořitelna, ta má všechno drahé
Doplňuji:
Ještě chci napsat, že když jsi v kontokorentu, těžko uhlídáš peníze, bude tě to pokaždé svádět sáhnout do „minusu“, protože na bankomatu i v interbankingu se ti zobrazuje celková částka, kterou máš k dispozici, čili včetně kontokorentu. A pozor na kreditku od České spořitelny, tam mimo šílených úroků (z 1.000 Kč vkladu platíš cca 300 Kč úroky) ještě platíš každý měsíc 59 Kč za vedení.

jakub.bakta

U mě jsem ve čtvrtek podepsal v bance papíry a v pondělí ráno jsem je měl aktivovaný. Jednalo se o účet u ČSOB. Tuším že tam měli limit do tří pracovních dnů. http://www.pre­cerpano.cz/in­zerce/