Jsou splátky bez navýšení opravdu bez navýšení? Z čeho půjčující firma žije?

Nebo je „nenavýšení“ již v ceně výrobku?

Nejlepší odpověď
Drap

Může být již v ceně, může to být určitá forma výprodeje, záleží také hodně na tom jak je sepsaná smlouva.Také to může být forma reklamy. Ať je to jak chce, ti co prodávají, nikdy neprodělají.

Další odpovědi
Sůwa

Firma má zisk ze své marže, která je samozřejmě započtena do ceny, jen nedostane úhradu hned, ale postupně. Docela by mne zajímalo, jak to řeší s odvodem DPH, ale to se zákazníka netýká.

briketka10

Když kupuji zboží na splátky, tak mě zajímá u jaké splátkové společnosti, když je to z nějakým připojištěním a bla, bla, bla, tak si mohou připočítat RPSN, že jako nebudete moci splácet, to se pak nevyplatí a je to podvod, zákazník vlastně zaplatí za zboží na splátkách víc, než by si zboží koupil hotově, to je třeba u leasingu aut apod.Tak je vždy potřeba zvážit, tam kde nakupuji,jakou má prodejce splátkovou společnost.Dobré zkušenosti mám s Cetelem v Globusu když mají 0% navýšení, zaplatím akontaci jednu přímou platbu a potom už jen splátky, nic navíc.Špatné zkušenosti mám s Home Credit a GE Money Bank..

fablen

s Home Credit mám zkušenost spíše také špatnou – byl to nákup zboží bez navýšení se splátkami na 3 měsíce. Vše bez problémů splaceno, ale ještě potom dlouho otravovali s nabídkami dalších půjček, navíc jsem si musela vyžádat potvrzení, že všechny platby již obdrželi – sami nic takového neposlali

dudu

Mám pocit, že ceny zboží prodávaného na tento typ půjčky jsou citelně vyšší, než pokud kupujete za hotové nebo s využitím běžného spotřebitelského úvěru. O vyšší marži se pak dělí obchodník a věřitel. Navíc se tento typ úvěru může při sebemenší odchylce od splátkového kalendáře v konečném výsledku velmi prodražit.

Hlada

Půjčky nenabízí firma, která žije z úroků, ale obchodník, který má marži z prodaného zboží. Místo toho, aby mu leželo zboží na skladě, prodá raději zboží s tím, že peníze dostane později.

Katarinka88

Taky by mě zajímalo, když jsem si napříkald půjčovala z vippujcka.cz a měla jsem to bez navýšení, tak mi řekněte z čeho ta společnost žije? :o