Co je u půjček RPSN?

U jednotlivých nabídek půjček je udáváno RPSN. Co to je a jak mně tento údaj při posuzování výhodnosti půjčky pomůže?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

RPSN je Roční Procentuální Sazba Nákladů. Jsou to vlastně opravdové náklady na úvěr, jsou tam rozpočteny i poplatky za vedení účtu apod.

Další odpovědi
Dandi

Přesně tak jak píše mandarinka…RPSN je procentuální vyjádření kolik vás bude „se vším všudy“ stát půjčení peněz na jakýkoliv úvěr.

Attack-design

Roční procentní sazba nákladů – spousta lidí si myslí že je důležitá pro ně, ovšem ve skutečnosti udává skutečné náklady splečnosti která vám půjčí, de facto pro nás zbytečný údaj