poter

Co to je p.a. úrok?

Nějak se v těch úrocích nemůžu vyznat,děkuju za vysvětlení,Ivet

Nejlepší odpověď
Jarda

p.a. – per annus coz je latinsky za rok. Jedna se o urok za cely rok.

Další odpovědi
Lencis

p.a. je opravdu úroková sazba za rok (per annum – za rok). Je to nejběžnější forma, ale pozor, u některých produktů se uvádí p. m. (per mensem – za měsíc). Takže spotřebitelský úvěr za 5 % p. m. je vlastně za 60 % p. a. (5 % x 12 měsíců ). Některé bankoví ústavy na to dost hřeší.

Pokud sjednáváte jakýkoli úvěrový produkt, chtějte znát nejen roční úrokovou sazbu,tedy p.a., ale i tzv. RPSN (roční procentuelní sazba nákladů). Je to sazba, ve které jsou zahrnuty všechny náklady spojené s úvěrem a Vy si mnohem lépe spočítáte, kolik nakonec přeplatíte.

Příklad: Je Vám nabízen spotřebitelský úvěr,nyní mají akční úrokovou sazbu 7,9 % p. a.,ale RPSN je 25 %. Jak je to možné? Kromě úroků budete platit poplatek za zpracování úvěru, poplatek za vedení účtu, a mnoho různých dalších poplatků. A ty jsou právě započítány v RPSN. Takže pokud jste si chtěli půjčit 100 000,–, nepřeplatíte za rok 7900,–, ale 25 000,– a to je už je sakra rozdíl.

Dandi

Přesně jak píše kolega jedná se o zúročení za jeden kalendářní rok.

Attack-design

per antum – úrok za jedn rok

makyna

je to úrok za jeden rok

Hong Kong

NALÉHAVÁ NABÍDKA PŮJČKY S NÍZKOU ÚROKOVOU ÚROKEM 3% PLATÍ HNED TEĎ. Akvizice na podnikatelský úvěr a všechny ostatní související půjčky KRISTICKÉ ÚVĚROVÉ FONDY vás pokryly, máme pro vás speciální nabídku, nabízíme vám platformu, kde můžete využít půjčku s úrokovou sazbou 3% na zajímavé období od 1 do 35 let, jsme spolehliví, důvěryhodní a legitimní. Nabízíme půjčku od minimálně 5 000 $ do maximálně 80 000 000 $: 00. Zájemci by nám měli laskavě poslat zprávu prostřednictvím portálu společnosti a vyplnit formulář žádosti prostřednictvím whatsapp: +256756543536 nebo e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com