Skitty

Jak vypočítám úrok z kontokorentu?

Kolik zaplatím za úrok, když si zřídím kontokorent s 19,9% p.a. a půjčím si třeba 3000 Kč na 4 dny? Stačí si vypočítat denní úrok?

Odpovědi
Syd

ano, ale je možný, že to na dny počítaj z tzv. účetího roku, což je 360 dní, ale i kdyby tak to bude mrňavá odchylka
Doplňuji:
anebo je možný že se tomu říká finanční rok, teď nevim, ale je to jedno, podstatných je těch 360 dní

George25

kontokorent na 4 dny stojí pár korun já jsem byl měsíc v mínuse 5000 kč a zaplatil jsem 80 kč

dudu

Cca Kč 6,70.

pusinka50

Nezřizuj si kontokorent, těžko se uhlídá stav na účtě, budeš v pokušení si víc koupit a dopřát, budeš mít pocit, že máš peníze a že je tam hned vrátíš … a najednou budeš v minusu 15.000 nebo víc Kč a nebudeš mít peníze na zrušení kontokorentu a budeš platit úroky jak mourovatá/tý? Kdo na fotce jsi ty, jsi žena nebo chlap?? Z 10.000 Kč kontokorentu zaplatíš 1.500 Kč, z 15.000 Kč zaplatíš cca 2.200 Kč za rok. Když ti to nebudou strhávat měsíčně, je to pak najednou dost velká pálka.

dan.k

Kontokorent nedoporučuju

http://svet-pujcek.eu

jakub.bakta

A proč to nevyřeší jednodušeji? http://www.pre­cerpano.cz/in­zerce/ Tady to máš bez té lichvy, okamžitě a podle tvých podmínek.