paní

jak se vypočítá úrok z půjčky?

Jak vypočíst kolik bude úrok z půjčky 550 000 na deset let, při sazbě 6%? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
dudu

za předpokladu pravidelných splátek lze postupovat asi takto: 550000/2/100×­6×10=165000.
Úhrada jistiny při celkem 120 splátkách by měsíčně činila 4584 CZK. Plus úrok 1375 CZK.

Další odpovědi
standa

Zapomněla jste na velmi důležitý parametr, a to jak budete půjčku splácet:

  1. průběžně měsíčně/čtvrtlet­ně/ročně
  2. zaplatíte to až najednou spolu s úrokem

ad b) snad ani nepředpokládám, že byste si zvolila

ad a) pokud budete splácet měsíčně rovnoměrnou částku, např. cca 6000 Kč, tak na úrocích zaplatíte navíc cca 180.000 Kč

Vše si můžete spočítat na kalkulačce, na kterou odkazuji níže ve zdroji. Sice se ta kalkulačka jmenuje ´hypoteční´, ale v podstatě princip je stejný.

Zdroj: http://www.kal­kulackahypote­ky.cz/index.php?U­ver_Pujcka=550000&U­ver_RUrok=6&U­ver_Doba=10&x=108&­y=14&submit=tru­e&Email=%40&E­mail_Type=HTML

Michálek1245

Dobrý den, doporučuji na to nějakou kalkulačku. Mě docela funguje hypotecni kalkulacka a články od https://finuan­ce.eu/hypotec­ni-banka-zmena-urokovych-sazeb-od-25-4-2022/ :) Protože to je web, který docela slušně sbírá všechny možné změny úrokových sazeb, podmínek jednotlivých bank a tak dále. 😉 A to je prostě něco, co chcete. 🙂 Nebo si to nechte spočítat finančním poradcem, to je taky řešení. 😉

Stanislav1

Jojo, je to tak jak píše Standa.

Doporučuji se ještě vždy pří výběru půjčky porozhlédnout i jinde na různých srovnávačích jako http://www.puj­ckyhned.cz/ atp. Jdou tam půjčky porovnat a ušetříte díky tomu peníze a i čas (než se tím vším proklikávat ručně…)