Jak se počítá dovolená???

Nastoupil jsem do nového zaměstnání kde směna trvá 11 hodin. Pokud si vyberu 1 den dovolené zajímá mne kolik hodin mi bude strženo (8 a nebo 11?) Kde bych našel zákoník na toto téma? Předem děkuji všem za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Dovolená se nepočítá v hodinách, ale ve dnech

Další odpovědi
mosoj

Bude ván strženo 11 hodin, pokud se nedohodnete jinak. Kdyby vám bylo strženo jenom 8 hodin budou vám 3 hodiny chybět, které by jste musel někdy napracovat nebo to může být i neplacené volno ( to je ta dohoda o které mluvím).

Jinak je docela běžné že se dává dovolená i po hodinách nebo po půlkách, ale neodpovídá to účelu dovolené a z tohoto hlediska to není tak úplně košér !
dle ZP. Kde není žalobce není soudce.

A ta dovolená se v těch hodinách také počítá !!

Drahuška999

Upřímně nevím, jak se počítá dovolená, ale vím, že mi to vždycky v práci nějak vypočítají a já dostanu své penízky tak, jak bych měl:-) Jinak, jestli mohu doporučit, tento rok je nám asi jasné, že se nikam moc normálně nedostaneme a spíše to budou naše známé destinace jako je třeba Chorvatsko, tak kdyby náhodou někdo přemýšlel o dovolené tam, tak mrkněte třeba zde – http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/chorvat­sko/region-zadar-list.php