fb612

Počítá se do pracovního poměru i výpovědní doba?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela určitě.

Další odpovědi
anonym

Doplním Mosoje, že pracovní poměr skončí ke dni uplynutí výpovědní lhůty. Ve výpovědi je vždy uvedeno, ke kterému dni pracovní poměr skončí (je jedno zda ji podává zaměstnanec nebo zaměstnavatel).

ivzez

Samozřejmě, po celou výpovědní lhůtu jste ještě povinna pro zaměstnavatele pracovat.

Ve výpovědní době máte nárok na jeden půlden týdně na hledání nového zaměstnání (půldny je možné sčítat – kdybyste např. hledala novou práci v jiném městě). Pokud jste dala výpověď Vy, bude volno neplacené. Jestli ale dal zaměstnavatel výpověď Vám, budete mít nárok i na náhradu mzdy.
Doplňuji:
Reakce na Ocko:
Pracovní poměr skončí posledním dnem výpovědní lhůty. Často bývá datum skončení PP uvedeno ve výpovědi, někdy o něm zaměstnavatel znovu informuje zaměstnance krátce před vypršením výpovědní lhůty.

Nejde ale o povinnou náležitost výpovědi.

Datum skončení PP je nutné uvádět pouze v dohodě o rozvázání PP.