Rokio

Jak se jmenuje ústav pro lidi, kteří se chovají nadnormálně?

Psychiatrická nemocnice je pro ty, co se chovají nenormálně. Jak se ale nazývá budova pro lidi, jejichž chování je nad normu?

V některých případech se chovám i já nadnormálně. Chovám se občas nad rámec etikety a také v práci jsou moje výkony docela často nadnormální (nad normou).

Odpovědi
Malvína

A ta norma je jaká? Podle toho, na co se zde často ptáš, spíš spadáš do kategorie “nenormálních” činů (nic ve zlém). Proto mě zajímá, co by mělo být “nadnormání”, a jaká je vůbec ta “norma” (standard). Vyšší výkon v práci asi nadnormání nebude. Jen jsi rychlý a práce ti jde od ruky. Takhle se to kategorizovat nedá.

elkon

To je nesmyslné dělení. Do psychiatrické léčebny odesílá pacienty lékař, který uzná, že to ten člověk potřebuje. Většinou je takový člověk nebezpečný sobě, nebo i druhým. A podle tvých stálých dotazů k tomu nemáš daleko.