Hufnágl

Jak se jmenuje ten lavór, ve kterém je svěcená voda a je umístěný hned při vstupu do kostela?

„Lavór“ určitě v kostele není. Lavór je zastaralý a nespisovný výraz pro umyvadlo.

Navíc jste mohl využít archiv, kde je otázka, kterou vložil zjentek.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rika-zadverni-nadrzce-na-svecenou-vodu

Nejlepší odpověď
Kepler

Kropenka.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kropenka

Další odpovědi
Kelt

Pokud o něčem nevíš, tak to nemusíš zesměšňovat. Zesměšňuješ sám sebe. Kromě toho si příslušnou terminologii určitě najdeš na příslušných stránkách. Já se také nesměji třeba zemědělcům a jejich pojmům. A stačilo nazvat danou věc nádobkou a nikdo by tě neměl za ignoranta.

mosoj

Jsem ateista a nemuselo by mně to vadit, ale vadí už z principu. Jestli nevíš tak mlč. V lavoru si umyj nohy a vydej se do Meky.

elkon

Aspersorium.

annas

Hufnágl,

stačilo využít archiv, mnohem lepší formu dotazu volil zjentek,.

„Jak se říká zádveřní "nádržce“ na svěcenou vodu?"

ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rika-zadverni-nadrzce-na-svecenou-vodu

--
Ráno, nebo kdy jste vložil otázku o pravdě a lásce atd., ale je vidět, že se tím neřídíte.

Proč mosoje urážíte? To není projev slušnosti.

Hufnágl

… no tak!

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.