M. Mrkvička

jak se jmenuje tato figurka?

panáček z drátu na kole, vše spojené magnety. Bylo to v plechové krabičce, ale nemohu si vzpomenoutjak se to jmenovalo … Bicykl Joe????

Nejlepší odpověď
Ametyst

No né, versatilka z minulého století! To je vzácnost. Ježatého panáčka bohužel vidím poprvé.

Další odpovědi
elkon

Tu tužku znám od dětství pod názvem krajon (nevím zda se to tak píše).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

M. Mrkvička

tak už vím, figurka je – Joe Bender

M. Mrkvička

Přátelé, ta tužka je Verzatilka a výrobce je koh-i-noor… ta je tam jen pro určení velikosti.. Otázka je na tu figurku – kolu chybí přední kolo

PepasAvalonu

Ale říká se jí krajon ;) je mi to jasný, že je tam jen pro orientační určení velikost.
Panáčka taky neznám, ale měli jsme myslím podobného – akorát s kulatými gumovými rukami/nohami, které se daly přilepit na nábytek nebo sklo.

Dochy

neznám, sorry. Jen poznámku: U nás se verzatilce nikdy krajon neříkalo. Poprvé jsem to viděl před časem snad tady na odpovědích.

Mc Merkurion

… já to taky slyším poprvý, tak sem se zeptal tety: „Verzatilka (či versatilka, lidově na Žďársku krajón)“ …