Jak se jmenuje event, ve kterém musíte najít cestu z místnosti?

Zdravím,
Již mnohokrát jsem viděl na YT videa, kde si člověk zaplatil za to, že ho pověřené osoby zavřeli do místnosti/chodeb. Zároveň musel vyluštit hádanky, tajenky apod. aby našel cestu ven. Jak se jmenuje tato disciplína/even­t/sport, či svérázná hádanka?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím co je event, ale tuhle kratochvíli u nás najdeš pod názvem úniková hra. Provozují to leckde, byla jsem na tom v Mostě – www.escapemost.cz

Další odpovědi
iceT

V Ol tomu říkají Exit game, a prý je to docela populární.