Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se díváte na Římsko-katolické náboženství?Příkladmo Muslimské náboženství.

Hrdě se hlásím,v tomto ateistickém národě,k tomu,že jsem ortodoxní a militantní římský-katolík.Pokud má někdo ze zúčastněných na mně nějakou
rozumnou otázku,prosím položte mi ji.
e-mail: dr.r.hauk@seznam.cz

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Já se tedy hrdě hlásím, že jsem ortodoxní ateista. Náboženství je to nejhorší co si lidstvo na sebe dokázalo vymyslet.
Když vezmu římsko-katolickou církev kolik zla, lidského utrpení dokázala za "2000" let ve jménu svého boha udělat, nemohu být ani věřící. To co hlásá je pro mne nesmysl a vždy se dobře bavím, když vysvětlují křesťynské svátky, zajímavé na tom totiž je , že všechny křesťanské svátky vycházejí na zhruba stejné datum jako svátky pohanů, které se slavily stovky a tísíce let před údajným narozením Krista.
To že někdo věří mě nijak nepohoršuje a nevadí. V momeně , že by po mě bylo vyžadováno uctívat bezhlavě jakékoli božstvo budu se stavět na zadní a jakoli se tomu bránit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nedívám se na to nijak. Je mi zcela jedno, jestli mluvím s katolíkem nebo muslimem.
Jsem tolerantní ke všem vyznáním, pokud se lidi chovají jako lidi.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jsem tak zatvrzelý ateista, až se bojím, že mě za to Bůh potrestá.
Ne, vážně. Islám (muslimové) jsou ve dnešní v době v takové výbojné fázi, ve které bylo křesťanství, když pořádalo Křížové výpravy, Svaté války a tak dále.
Jenže Křesťané měli oheň a meč. Vcelku nic moc v celosvětovém měřítku. Ale Musilové dnes mají atomové pumy a balistické střely. To je ten rozdíl.
Nehledě na to, že Křesťané nemají nic ani zdaleka podobné Džihádu.
Doplňuji:
Suaeda:
A nesmějí makat, jediná povolená práce je dopolední žebrání. Taky se mi to líbí.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jsem stále ateista. Největší dojem na mě zatím ze všech "náboženství" udělal budhismus. Toleruji všechny víry, ale nikoliv lidi, kteří se tu či onu víru snaží za každou cenu protačovat a přesvěčovat okolí o tom, že je nejlepší.


Avatar uživatele
Zlatý

Každý v něco věříme. Někdo v to, že prodavač mu prodá kvalitní roštěnou a když ne, že prodavače prožene v rámci svým právních možností sám. Jiný zas veří, že prodavač mu prodá kvalitní roštěnou a když ne, tak nějaká síla bez jeho přičinění prodavače potreská. Když ne hned, tak jednou se tak třeba stane.
Ale kdybych byl muslim a měl jejich víru a viděl jak mi zástupci jiné víry drancují zemi, asi bych se taky pral. Mediální masáží se i z beránka dá udělat kozel a obráceně.


Avatar uživatele
Zlatý

ako môžete byť militantný rímsky katolík?
Vy nepoznáte desatero?

Prepytujem, trepete tu hlúposti.
Náboženstvo si pletiete s vierou - tá môže mať militantné prvky, ale iba u asociálneho jedinca s morálnymi defektami.
Mali by ste sa pozhovárať s psychiatrom.


Avatar uživatele
Zlatý

militantní---římský katolík --a ještě k tomu ortodoxní? :o) ..a to je prosím pěkně -víra :o) Človíčku nešťastná,to je spíš schíza,ne?Já se picnu :o)))


Avatar uživatele

Filantrope R.Hauku, mám otázku, kterou ale nehodlám psát do e-mailu, chci se zeptat, proč jste naši komunitu obšťastnil informací o tom, že jste pravověrný a bojovný římský katolík? Nějak nerozumím tomu, o co by registrovaní na odpovědích přišli, kdyby jim tato informace zůstala utajena. To se máme obávat toho, že kromě už chronicky známých provokatérů na tomto serveru přibyl ještě Křížák na válečném tažení za svatou víru?
V rámci náboženství, hlavně toho "ortodoxního a militantního" se ve světě událo hodně nepravostí (koncily, upalování, křižácké výpravy atd.), že chlubit se zkostnatělým neobjektivním vyznáváním víry lze spíše považovat za zpozdilost, než za něco hodného obdivu.
Rozumná otázka zní: Jaká je souvislost mezi římsko-katolickým náboženstvím a muslimstvím?
A další rozumná otázka je: Bude následovat i kázání? A podle kterého zákona a které kapitoly?
Mám si vytáhnout bibli, abyste mi mohl vysvětlit, co jsem v ní špatně pochopila?

Věřím, ale nepřikláním se k žádnému náboženství, protože žádné mi nedalo odpovědi na mé otázky. Dávám však každému jednomu člověku, Vás nevyjímaje, možnost věřit svému náboženství a věřit takovým způsobem, jak to ten dotyčný považuje za správné.


Avatar uživatele
Bronzový

Já jako věřící protestant mám vůči katolické církvy výhrady. Moje výhrady jsou v podstatě totožné s tezemi M.Luthera, Jana Husa i dalších reformátorů. V zásadě by se dali shrnout tak, že katolická církev se v mnohém odklonila od toho, co hlásá Bible.


Avatar uživatele
Bronzový

Já se zase přikláním k názoru,že katechismus je neživoucí dogma a proto je třeba věci posuzovat ve všech souvislostech.Proto jsem hrdý materialistický dialektik a nepapouškuji módní názor amíků - stvořil nás Bůh.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5083
Zlatý Drap 3173
Zlatý led 2244
Zlatý Kepler 2049
Zlatý marci1 1747
Zlatý ivzez 1397
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1274
Zlatý mosoj 973
Zlatý zjentek 875

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.