Rokio

Uctívají židé, křesťané a muslimové jednoho boha?

Je pravda, že je to ta samá entita, ale každé z těchto monoteistických náboženství má jiná pravidla, svoji svatou knihu a jinak svého boha uctívají.

poznámka: Vím, že židé mají pouze Starý zákon, zatímco křesťanství má Bibli, která se skládá ze Starého zákona a Nového zákona (skutky a působení Ježíše Krista).

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Ano, ale jak píšeš, vykládají si ho a nazývají ho jinak.

Další odpovědi
Roman71

Ne. A pokud tvrdí že ano, není to pravda. Korán, i když obsahuje stejně pojmenované knihy jako v Bibli, je obsahově naprosto odlišný.

Doplňuji: muslimský „Aláh“ je v překladu do češtiny popisný titul „Bůh“, naproti tomu biblický Bůh má osobní jméno Jehova (hebrejsky JHVH – významově „působí, že se stane“), kterým se odlišuje od všech ostatních bohů.

Pro informaci přikládám snímek Žalm 83:18 z prvního vydání King James Bible v roce 1611.

Zdroj: https://images­.app.goo.gl/JtjUq­RNeLXuqaXbUA