Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se dá přestoupit na jiné gymnázium?

Dobrý den, v lednu jsem si podávala přihlášky na 2 gymnázia. Dostala jsem se pouze na jedno, ale zpětně si uvědomuji, že jsem měla raději zvolit jiná gymnázia. To je už teď jedno. Musím nastoupit tam, kam jsem se přihlásila. Ono gymnázium má však hodně špatnou pověst. Výsledky testování studentů jsou jedny z nejhorších v kraji. Já se chci dostat na vysokou školu. Doteď jsem prospívala na výbornou. Bylo by mi líto vsechno zahodit. Údajně je možné bez přijímacích zkoušek přestoupit na jiné gymnázium. Je mozné to udělat již v pololetí? Co všechno taková žádost obsahuje a jaké kroky musím já nebo moji rodiče podniknout, aby mi to bylo umožněno? Děkuji všem za odpovědi. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Nejlepší řešení je obrátit se na obě střední školy.

"Podle školského zákona může žák v průběhu středního vzdělávání požádat o přestup do jiné střední školy, změnit obor nebo přerušit studium.

Žádost o přestup musí být písemná a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče.

O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jaké ročníku budete umístěn, rozhoduje její ředitel.

1. Kontaktujte ředitele školy, do které chcete přestoupit, a domluvte si osobní schůzku. S ohledem na důvody vašeho přestupu je vhodné termín naplánovat – např. v pololetí, lépe od září. Přestup však můžete uskutečnit kdykoliv v průběhu školního roku.

2. Při osobním pohovoru sdělte důvody, které vás vedou ke změně školy, proč jste si vybrali pro přestup právě tuto školu, a v jakém ročníku byste chtěli pokračovat. Zeptejte se na vše, co vás zajímá (připravte si otázky v klidu doma).

Ředitel zvolené školy může a nemusí souhlasit s přestupem. Důvodem nesouhlasu mohou být kapacitní možnosti, tzn., že ve škole není volné místo.

Jakmile máte písemný souhlas ředitele nové školy s přestupem a konkrétní datum nástupu na novou školu, stáváte se od toho dne studentem nové školy.

O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky."

http://www.oao.cz/…
http://www.infoabsolvent.cz/…

Vzory žádosti v odkazu

https://www.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je to možné po dohodě s novou školou.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3187
Zlatý Drap 2129
Zlatý quentos 1347
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 724
Zlatý mosoj 687
Zlatý marci1 641
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 535

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.