ptackova.k

Poradíte, zda je možný přestup na jiné gymnázium po vyloučení ze školy?

Přestup na jiné gymnázium po vyloučení ze školy

Dobrý den,
nejspíš mě vyloučí z gymnázia kvůli mé kázni. Jsem ve třetím ročníku. Chtěla bych se zeptat, zda mě vezmou na jiné gymnázium do čtvrtého ročníku?
Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na špatné adrese. Zeptejte se ve škole, na kterou byste chtěla nastoupit.

Pak podáte písemnou žádost o povolení přestupu. Ale na přestup není právní nárok, je to na rozhodnutí ředitele školy.

Záleží na počtu žáků, přijetí do vyššího ročníku – pokud jde o jiný obor školy – vyžaduje rozdílové zkoušky atd.

https://www.zko­la.cz/kudykam/o­tazky-a-odpovedi/lists/o­tazkyaodpovedi/flat­.aspx?rootfol­der=/kudykam/o­tazky-a-

Další odpovědi
ivzez

Proč jste situaci nezačala řešit dříve?
Před vyloučením jste mohla ředitele jiného gymnázia požádat o povolení
přestupu → musela byste ale pro přestup mít nějaký rozumný důvod.
Nyní byste byla v třetím ročníku a normálně pokračovala dále do čtvrtého.

Pokud už jste situaci nechala dijít tak daleko, není příliš
pravděpodobné, že by Vás po vyloučení z jednoho gymnázia
nechali přestoupit na jiné (snad na některé soukromé).

A neměla byste počítat s přestupem do čtvrtého ročníku, ředitelé škol
to nemají rádi (před maturitou by Vás už nestihli dostatečně poznat).

Není to sice úplně vyloučeno, ale pravděpodobnost je
podle mne nízká. (Snáze byste se dostala do třetího ročníku.)