ptal jsem se

Je možný přestup z osmiletého na čtyřleté gymnázium?

Ahoj lidi,
chtěla jsem se optat zdá-li můj nápad bude klapat nebo vůbec. Chodím do tercie na gymnázium která je hodně vzdálená od našeho domova a necítím se na té škole dobře. Napadlo mě že, bych mohla z kvarty (na ZŠ 9.třída) zkusit přijímačky na jiný gymnázium a kdybych se dostala asi bych požádala o přestup. Ale na internetu jsem četla že si to musím domluvit s ředitelem daného gymnázia. Popravdě se mi asi líbí více ten první nápad ale nejsem si jistá. Můžete mi někdo poradit?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nepochybně to možné je. Taky jsem chodil na víceleté gymnázium a taky nám pár holek uteklo a docela dost. Zajímavé je, že kluci to nevzdali žádní, akorát jeden nebyl puštěn k maturitě, ale to je jiná situace.
No, nejlíp ti to sdělí přímo ve škole, kde teď jsi a ve škole, kam bys ráda přešla. U nich dostaneš přesné podmínky, budeš tedy nejspíš muset dělat přijímačky. Hlavně se zeptej na situaci, co by se dělo pokud bys je neudělala, resp. nebyla bys přijata na tu novou školu a zároveň bys byla na té staré škole „ve výpovědi“, jestli bys tam mohla pokračovat, chápeš? Aby ses taky nějak nesmyslně „nevyautovala“.
Můj názor je, pokud to není na současné škole nějaké šílené, tak se na nějaký přestup vykašli, ono to tam taky nebude dokonalé. Navíc teď je to celé komplikované kvůli tomu Covidu. A navíc střední škola zas tak klíčová pro budoucnost není, to až vejška. Navíc gympl, k tomu víceletý, by ti měl dát nejvíc, samozřejmě pokud je kvalitní.
Za mě, vykašli se na to, dodělej to, co máš rozjetý a spíš si začni mapovat to, co budeš dělat po tom gymplu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.