Daisy12

Mohu přestoupit z osmiletého gymnázia na čtyřleté bez přijímaček?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné přestoupit z osmiletého gymnázia na čtyřleté bez přijímaček. Teď jsem v kvartě osmiletého gymnázia a chtěla bych přestoupit.. Bohužel jsem se nedostala na gymnázium přijímačkami (protože šlo hodně o známky, kdybych měla body za vysvědčení, tak se dostanu) a chtěla bych vědět, jestli se dá nějak přestoupit z nějakého gymnázia na jiné bez přijímaček nebo jen s rozdílovými zkouškami. Děkuju za odpověď:)

Odpovědi
Pivson

Ano, můžeš. Pokud jsi se dostala na osmileté gymnázium, tak se počítá s tím, že budeš pokračovat i tím čtyřletým cyklem na „střední“. A nebude problém s tím, kde ten čtyřletý cyklus budeš studovat. :)