loosi

Jak se bránit ceně v autoservisu?

Mám auto v servisu už cca 3 týdny, prý něvěděli co s tím a zkoušeli. Jak se bránit vzniklé ceně? Papír žádný nemám-vím jsem pitomec! Jak by jste postupovali Vy?
Jak mi prokážou, jako dlouho podle nich „zjišťovali“ co s tím je?
Díky

Odpovědi
gecco

Papír tím pádem nemá ani servis…
😉
Podstatné je, na čem jste se domluvili (smlouva nemusí mít nutně písemnou formu, jen se ta ústní hůře prokazuje).
Pokud jsi např. řekl: – „nevím, co s tím je, najděte chybu“, nemáš téměř šanci cenu rozporovat (snad jen s porovnáním ceny vykázaných prací vůči ceně v jiném servisu).
Jestliže ti ale řekli předběžnou cenu pár tisíc a nyní chtějí zaplatit ´půl auta´ – a mezitím s tebou nárůst ceny nekonzultovali, šanci máš.
______________
Neprokážou… A právě na původní domluvě závisí, zda musí nebo ne…
😉
Z praxe – dával jsem do servisu auto s tím, že se ozývá klepání – přejímacímu technikovi jsem přesně popsal odkud a co si myslím, že to je…
On to ovšem servismenům neřekl – takže oni dva strávili hledáním klepání celý den (vyndali i motor!) a když mi auto na mé naléhání (nutně jsem je potřeboval) večer předávali, byli úplně bezradní.
Jediné, co prý našli, byly prasklé vymezovací pružinky na předních destičkách (cena nulacelánulaprd, práce pro dva na pět-deset minut).
Když jsem jim pak povídal, že jsem si to myslel – a technikovi při předávání řekl, vypadali, že přejímací technik rána nedožije…
A výsledek? – neplatil jsem za opravu ani korunu – asi ´dobrej servis´.
😉

Reezo

Však by jsi měl zaplatit práci a ten díl, který tam namontovali ne?

lexx

jaké ceně ? jakej výkon odvedli ? ihned stáhnout ze servisu a dát opravit jinde, pohrozit ČOI a recenzí na Heurece, právníkem za ušlý výdělek po dobu bez auta apod., oni vyměknou, ještě se omluví

bolak

Já tomu co říká gecco (Pokud jsi např. řekl: – „nevím, co s tím je, najděte chybu“, nemáš téměř šanci cenu rozporovat ) nevěřím. To že ONI NEVĚDĚLI přece není tvoje chyba. Když si stopneš v praze na nádraží taxi a řekneš a že chceš na václavák a von tě bude vozit 2 dny po městě s tím že neví kde to je, protože prahu moc dobře nezná, a pak ti řekne cenu za ujetý kilometry 120.000, tak to mi neříkej že to nebudeš moct rozporovat.

Zaplatit cenu za součástku, cenu za práci (zeptej se jinde jak dlouho trvá ta a ta práce) a dál to neřešit.

bolak

loosi: napiš mi co s tím bylo a co ti opravovali, já se zkusím poptat