mosoj

Co znamená přímá likvidace havárie u zákonného pojištění automobilu ?

Doplňuji:
Pokud je pravda co píší, neřekl bych že to je komerční tah, ale docela solidní služba.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/677184/pojis­teni.jpg

Odpovědi
anonym

Můžeš si ke své pojistce přikoupit to, že v případě, že budeš při nehodě poškozeným, nemusíš jednat s jeho pojišťovnou škůdce (ať je jakákoli), ale toto jednání vyřídí ´tvá´ pojišťovna – takže případné plnění dostaneš od své pojišťovny.
Teoreticky tedy obdržíš plnění rychleji, každopádně bez dalšího vyjednávání.
😉
No – v praxi bych to asi nepoužil (nepotřeboval použít), protože se mi taková věc stala 2× – a veškerá jednání za mne vyřídil servis…
___
Pojišťovny, holt, zase mají nějaký marketingový ´tahák´ na klienty…
Doplňuji:
Doby, kdy jsem si myslel, že komerční subjekty klientům něco dávají, jsou už dávno za mnou. Prodávají – a to tak, aby vydělaly.
😉
Já to chápu – zisk je vždy až na prvním místě, ale vím, že jsou služby, které si koupit nepotřebuju.
V tomto případě stejnou službu udělá rád servis (který mi auto bude opravovat), zadarmo – resp. za to, že dostane kšeft (aspoň prozatím se tak stalo). Je ale fakt, že v obou případech opravu dělal značkový servis, ne ´Pepa z HorníDolní´.

zzzzz

Nevyplatí se to, povinné ručení je 2× tak dražší a servis, ten značkový to za tebe vyřídí zadarmo. A nemusí se ti v tom vrtat Franta z Horní/Dolní.

mosoj

Patřím mezi ty kteří si nemohou dovolit cpát horentní sumy značkovým servisům a jsem rád když si to mohu opravit sám, nebo pepa z Horní Dolní.
Nevím kolik je zde takových , ale v tom je mezi námi rozdíl .

anonym

V tom případě nechápu, proč si tak libuješ v tom, že za tuto službu, kterou možná ani nevyužiješ, pojišťovně zaplatíš.

mosoj

Zřejmě jsi pořádně nečetl. V článku je, že pojištovna doplatí rozdíl mezi cenou opravy a cenou vozidla po amortizaci.
Zjisti si jak rychle klesá hodnota vozu v pojišťovně v závislosti na jeho stáří. O to více stoupá cena opravy po havárii.
Tak pokud mně to pojišťovna poskytne proč bych se tomu bránil.
Tady vůbec nejde o to kdo to vyřídí ( to jsi si sem sám vecpal) ale kdo to zaplatí !
Ptal jsem se na to jestli toho již někdo využil a jestli to tak je. Tobě ať to vyřizuje kdo chce.

Poskytuješ zkreslené, účelové a neúplné informace.

anonym

1. jak se počítá objem jehlanu? 2. proč máš zadánu přeponu a odvěsnu podstavy? 😉

Áááále právěže četl…
Primárně jde o to, že jednáš se svou, nikoli viníkovou pojišťovnou (což je – podle mne, prašť jako uhoď).
Jako ´doplněk´ je pak to, že ti pojišťovna ´doplatí´ cenu do ceny opravy – ale to by stejně musela (viz odpověď ZZZZZ), jen by to stálo možná nějaké dohadování navíc.
Takže – ve výsledku – ten, kdo se takto připojistí, zaplatí navíc právě jen za ty asistenční služby, cenu opravy hradí vždy pojišťovna z povinného ručení viníka.
Ano – pokud nechceš „cpát horentní sumy servisům“, může se ti takové připojištění hodit – já to neřeším, opravu hradí pojišťovna a mně je jedno komu a kolik to je – takže raději tomu značkovému servisu, ať mám auto určitě v pořádku a se zárukou (než abych si opravu patlal na koleně a lakoval válečkem – nemám ani autoservis ani autolakýrnu).
___
A jestli se ti to zdá zkreslené, tak ještě jednou – toto ´připojištění´ spočívá v zajištění si asistenčních služeb ´své´ pojišťovny.
Pokud jsi tyto služby schopen si zajistit sám, budeš platit zbytečně.
Pokud si někoho na vyřízení pojistné události zjednáš až skutečně při nehodě, zaplatíš jej až budeš skutečně potřebovat (nikoli předem a kdoví, zda účelně).
A pokud využiješ služeb, které značkové servisy nabízí zdarma, nemusíš je platit vůbec.
___
Pokud máš tak staré vozidlo, že se obáváš případného krácení plnění pojišťovnou viníka, najmi si, případně, právníka – pojišťovnato pak uhradí i s jeho palmáre.
___
Ale pokud chceš platit zbytečně navíc, klidně plať, v tom ti nelze bránit.
Pokud bys chtěl platit navíc, ale účelně, pořiď si havárko – to tě kryje i před tvou vlastní blbostí, nejen před chybou druhého.
😉

anonym

Sorry – první odstavec se týká něčeho jiného…
😉

zzzzz

Už o tom rozhodl i Nejvyšší soud, že ten co nehodu nezavinil, nemůže být postižen tím, že mu pojišťovna nechce proplatit nové díly. je jen potřeba umět se bránit. Vážně je to pojištění na nic, ale klidně se pojisti:-))) Raději bych investovala do havarijního, z toho máš také přímou likvidaci.

anonym

Někteří lidé jsou, holt, na marketingové kecy, chytlaví – a neuvědomí si, že danou ptákovinu vůbec nepotřebují – že bez ní o nic nepřijdou…
😉

zzzzz

Oni na to zlákali hodně lidí, mám sousedku co dělá pojistky, tak říkala, že je za to nějaký bonus pro pojišťováka, když jim to sjedná.

anonym

Taky znám jednu pojišťovačku – hrozná práce, to bych dělat nemoh´…
Mimochodem – provize mají z každé uzavřené (a dost dlouho placené) pojistky, ale samozřejmě největší z těch pro klienta nejnevýhodnějších – takže právě ty nejvíc doporučují…
Kdo věří pojišťovákovi, politikovi uvěří v pondělí to, že je pátek…
;-D