Michal Kole

Jak se asi cítil král, když musel mít na hlavě skoro 3 kg korunu 24 hodin denně? To s korunou i spal ?

Otázka mě napadla v souvislosti se svatováclavskou královskou korunou na webu pražského hradu http://www.hrad­.cz/cs/prazsky-hrad/poklady/ko­runovacni-klenoty/svato­vaclavska-koruna.shtml

Nejlepší odpověď
Rocker

Korunu nosil jen při obřadech a ceremoniích,neměl jí na hlavě celý den.

Další odpovědi
Lucijej

Král žádnou korunu nenosil 24 hodin denně. Na spaní si ji samozřejmě sundával. Navíc králové obvykle měli „oficiální“ korunu jako je tahle jen pro formální příležitosti, jinak pro běžné nošení si nechávali dělat menší, lehčí a pohodlnější korunu.

cochee

A zrovna svatováclavská koruna je korunovační klenot, král ji měl na hlavě jen jednou v životě – když se stal králem, při korunovaci :)