lipanektom

Jak rozlišit dezinformátora od jasnovidce?

Pokud jasnovidec například úspěšně předpoví, že Joe Biden v létě 2023 zemře bude do léta 2023 z jasnovidce dezinformátor?

Odpovědi
elkon

Já tipuji, že je to „prašť jako uhoď“. Kdo chce, ať tomu věří…

zjentek

Podívat se, jaký má úmysl. To znamená podívat se, v čem podniká, lidově řečeno „v čem jede“. Má-li z předpovědi profit, jde bez výjimky o dezinformátora.

Pepa25

Další dotaz (stejného autora, který si tu registruje další a další nicky), jenž dokládá zásadní nepochopení pojmu dezinformace.
Jaký je rozdíl mezi názorem (prognózou, spekulací) a fámou? „Myslím, že Biden je starý, proto může klidně letos zemřít“ versus „Baba Varga napsala, že v r. 2023 zemře americký prezident. Bildenberg to utají a nasadí dvojníka, pro víc informací čtěte web xxxx a sledujte YT kanál …“. Vidíte rozdíl?

paul1

Oboje je nutné brát s rezervou.

Ametyst

Počkat si rok- dva. Nejlepší dezinformátoři jsou ti vládní. Viz např. Tečka za covidem.:-)))