michalds

Jak rozcvičit zatuhlý kloub?

Je zatuhlý, protože byl naštípnutý.

Nejlepší odpověď
ivzez

Záleží na tom, proč je kloub zatuhlý.

Podle mých zkušeností je nejlepší rehabilitace →
→ cviky a masáže; cviky je nejlepší se naučit
provádět správně pod dohledem fyzioterapeuta
(později už můžete cvičit sám).

Ale bez lékaře nebo alespoň zkušeného fyzioterapeuta
bych to radši nezkoušela. Pokud byste cviky neprováděl
správně, mohl byste kloub poškodit.

Další odpovědi
Kepler

Já bych to cvičením moc neznásilňoval. Pokud nejde o artrózu, nebo jinou nemoc, kloub může být unavený z namáhání nebo držení v nepřirozené poloze, například ze sportu nebo při práci na počítači. Takto namožené klouby je dobré obkládat teplými obklady, můžeme použít analgetické krémy a gely. Pokud by bolest nepřestávala, nebo se zhoršovala, návštěvou svého lékaře určitě nic nezkazíš. http://prizna­ky.vitalion.cz/ztuh­lost-kloubu/

aliendrone

Jednoznačně a nekompromisně se stavím za odpověď ivzez!!! Nějaké amatérské (byť dobře myšlené) rozcvičování/roz­hýbávání může nadělat klidně i doživotní paseku!!! Tohle se MUSÍ nechat odborníkům!!!

V mládí jsem hrával ragby a přivodil si poškození ramenního kloubu. Rychle jsem se z toho oklepal, ani k doktorovi nešel a vypadalo vše OK. Rozhýbával jsem „svépomocí“ dle dostupných příruček a rad.

Důsledkem je, že v naprosté většině okolností jsem sice v pohodě, jenže jakmile dojde na vzpažení, je to na levačku. Ne že by mě nějak drtil fakt, že si do konce života nezahajluji, dokonce to má i výhodu – bolest v rameni (mírná) je můj osobní spolehlivý barometr. Ale doktor mi řekl, že jsem si to způsobil sám NEODBORNOU rehabilitací. Napravit se to sice dá – operací, ale v našem zravotnictví riskovat operační zákrok?!! Takže s ohledem na to, že až na velmi vyjímečné případy mi omezený rozsah pohyblivosti kloubu nijak nevadí jsem se s tím musel smířit.

Tudíž to musíš brát tak, že JÁ jsem měl své příslovečné štěstí, což ale nemusí mít každý a může to skončit MNOHEM HŮŘ!! Takže:JEDINĚ ODBORNÍK, ŽÁDNÁ AMATÉRŠTINA!!!

nyjono

Cvičením 🙂
Jak jinak?
Pohyby zprvu malinké, pak větší, větší a větší, pak trochu zátěže, až největší 🙂
Podpora masáží – větším prokrvením se nic nezkazí.

struzzo

Za mě rozhodně jóga. Nic tak efektivně neprobudí svaly k životu.