Hufnágl

Jak řešit tuto dopravní situaci?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Otočit se ještě před značkou B25.

Jak mě správně upozornil kolega Bobek 2, zřejmě se nejedná o ČR, naše značka B25 vypadá podobně, leč rozdíly tam jsou.

Další odpovědi
Funna

fotka je zavádějící…nikde není řečeno, že na konci není obratiště, křižovatka, parkoviště nebo konec zákazu otáčení…jen si informován, že jedeš do slepé a že se nesmíš otáčet přímo na silnici…

sice to není moc poznat, ale zákaz zastavení má dodatkovou tabulku na ktreré to vypadá jako 3km…a na třech kilácích může být ještě plno dalších značek a odboček…

elkon

Vycouvat, asi k tomu mají nějaký důvod, třeba je vozovka úzká a nedovolí bezpečné otočení. Nebo jsou tam nějaké vzácné rostliny. Na sněhu se nic nepozná

anonym

… máš v autě zpátečku ? nemůžeš se otočit tak prostě couvej 🙂

Dochy

Sjet mimo silnici, otočit se na orchidejích a pak zas normálně najet 😉

Mc Merkurion

… neškodilo by doplnit zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/nekrad­te-nedupejte-a-kurte-potichu-podivejte-se-na-nejlepsi/r~f77ef6b­8c71411e8b5b20cc47ab5f12­2/r~585b5f88c70811e8b634­ac1f6b220ee8/

Bobek 2

Klaproth: Obávám se, že žádná značka B 25 na fotce není, protože to podle provedení zjevně nejsou české značky. Podle Google (respektive TinEye) se zdá, že je to asi ruská fotka. Takže to nejspíš je značka 3.19 Разворот запрещён.

Na fotce není vidět konec té cesty, takže je možné, že ten zákaz končí dříve než ta komunikace. Tj. v úseku, který je vidět na fotce, je otáčení zakázáno, ale někde dál třeba ještě je možné.

Krom toho tato ruská značka se nevztahuje na prostředky linkové dopravy. Čili nějaký autobus nebo maršrutka se tam otáčet mohou.

Krom toho význam té značky podle ruských pravidel provozu není prostý zákaz otáčení, ale „Разрешается движение прямо, направо и налево.“ – dovoluje jízdu přímo, doprava a doleva. Tj. ta značka se má umisťovat jen před křižovatkou a platí jen pro nejbližší křižovatku. Česká značka B 25 vypadá podobně, ale její význam a použití jsou trochu jiné.

Klaproth

Bobek 2 > asi máš člověče pravdu. Naše B25 opravdu vypadá trochu jinak. Pokud je to opravdu v Rusku, tak bych to neřešil nijak. Byl jsem tam 8 měsíců a všiml jsem si, že většina tamních řidičů (policistů také) přistupuje k dopravním předpisům hodně volnomyšlenkářsky.