postcd

Jak přestat být sobcem?

prosím o konkrétní postup a aby to bylo časově nenáročné a co nejméně obecná rada, dík :D

Nejlepší odpověď
annas

Záleží ve které oblasti se považujete za sobce. Určitě je to individální.

Projděte si odkaz na článek Jak nebýt sobecký

http://www.pli­vatko.cz/clanek-jak-nebyt-sobecky.html

Jste svobodný, nesete za sebe odpovědnost, ale neměli byste požadovat od druhých, jak se mají chovat, abyste se Vy cítil dobře.
----.

Definici sobectví vystihuje tento citát, takže si uvědomte, jak se nemáte chovat.

„Být sobecký neznamená žít, jak se nám líbí, ale chtít na jiných, aby žili, jak nám to vyhovuje“ .
http://www.posvatne-rozhovory.cz/new­s/sobectvi-co-to-znamena-/

Další odpovědi
Lamalam

Nesmíš sobecky lpět na majetku. Konkrétní a rychlý postup – všechno rozdej.

Šidlo

chodte raz do domova dochodcov/hos­picu/destského domova pomôcť na pár hodín.....potom to pôjde samospádom

nenáročné je

  • darovať na charitu veci/peniaze/jedlo
  • napísať mail neziskovke, ak pre ňu máte prípad/problém
  • päť minút denne počúvať blízkych a myslieť pri tom len na nich
  • denne pozdraviť ako prvý susedov/podri­adených/kolegov
  • podeliť sa s prebytkom/za­platiť kávu
  • neposielať dalej hoaxy/reťazové maily/klebety
  • pochváliť, usmiať sa

anonym

Prvním krokem pro osobu přestat být sobecký je uvědomovat skutečnost, že je sobecká, nebo že on/ona se chová způsobem, sobecký. Osoba musí také rozhodnout, co je pro něj skutečně důležité a co je ochoten podělit s ostatními. Člověk by měl vyzkoušet také naslouchat ostatním a s přihlédnutím k potřebám jiných lidí. Chce to čas upravit něčí osobnost nebo rys, takže buďte trpěliví a tolerantní v procesu.

Zdroj: http://www.in­ternetdict.com/cs/an­swers/how-to-stop-being-selfish.

Kelt

Velice jednoduché. V čem si sobec? Podle sebe nebo podle druhých? V čem je tvé jednání sobecké? Co tím získáš a co ztratíš? Změň své jednání nebo pocity. Všímej si lidí kolem sebe, kteří nejsou sobci a jednej jako oni. Změň své názory, hodnoty a jednání. Konkrétně, i když nevím podrobnosti malý příklad. Máte rádi hrušky, máma koupila 6 , máš bratra. Ty a bratr dostanete každý 2 , rodiče každý 1. Ty sníš všechny,protože jsi sám doma a ostatní přijdou později. Proč? Protože je máš rád .V danou chvíli nemyslíš na ostatní,jen na sebe.Použij ony rady na tento případ a na další, které se objeví.

marci1

Každý člověk je tak trochu sobcem, egoistou. Nesmí to ovšem překonat jistou míru. Lépe je spíše inklinovat k altruismu. Zkus více myslet na jiné, ptej se jich jak se mají, co cítí, co zažili atp. Prostě projev zájem o druhé. Svým nejbližším zkus koupit každému nějaký dárek (může být i menší). To, že projeví radost, Ti začne být „příjemné“. 🙂