Co mi marihuana dala-vzala?

Vyhlašuji téma : Co mi marihuana dala a co mi vzala!

Nejlepší odpověď
kropitko

Vzala mi ideály o lidech,když jsem je viděla,jak jsou schopni se zničit,po několikaletém užívání této drogy(ano, v mých očích je to droga),tak jsem dospěla k závěru,že já si nedám ani šluka. Další důvod je,že závislostí už mám dost a další nepotřebuji. Piji kávu i alkohol,kouřím a chodím na odpovědi,víc závislostí vážně nepotřebuji. Ale je to každého věc,pokud se to netýká někoho mě blízského,tak je mi to fuk.
Doplňuji:
Spiritus…věřím,že si myslíte,že nejste závislá,ani bych Vám to nepřála,mám ve svém okolí dost lidí,kteří začínali marihuanou a skončili perníkem. A celou dobu tvrdili,že nejsou závislí,dnes jsou z nich trosky a to jim třeba ještě není ani těch 37 let co mě…myslete,všichni…na svoji budoucnost,na budoucnost svých dětí.

Další odpovědi
gnr54

Vzala mi dceru.Začínala marihuanou,později tvrdé drogy.A co mi dala.Nic!Jsem proti každé droze,nikdy jsem ji nekouřila a kouřit nebudu.
Doplňuji:
Nejhorší je pro mne,že na ní neustále myslím a neviděla jsem ji 3roky.Nemůžu se stím smířit, ať dělám co dělám.

RAB

nic nevzala, nic nedala
nikdy jsem ji neměla

annas

Rovněž jsem nikdy marihuanu neužila, ani mně nechybí. Přesvědčila jsem se,, že závislost nejen na droze, ale na čemkoliv jiném je škodlivá. Považuji tyto jedince za lidi se slabou vůlí, za sobce, lidi, kteří ubližují nejen sobě, ale i svému okolí. Jen pro chvilkovou euforii se z nich stávají trosky.

kokoťenko

Ty sobole,koukám,že nevíš o čem mluvíš ty. Já bych mohl vyprávět. Už to mám za sebou,všechno a doufám,že už nikdy se k tomu nevrátím. Je mi líto lidí,jako jsi ty. A nebýt mé ženy,tak jsem na tom jako ty a vesele tvrdím dál,že to není žádná závislost. TO MI STAČÍ!!! Doporučuji,aby jsi se dobrovolně přihlásil na léčení,jinak nedopadneš dobře. To je jako s tím bláznem,který tvrdí,JÁ,já blázen nejsem… Jdu radši něco dělat,čus
P.S. Přemýšlej o tom,poraď se s nějakým odborníkem.

Lucimia

Jelikož jsem ji nikdy neužila, tak mi ani nic nevzala ani mi nic nedala.

Michal

Nic mi nedala,vzala mi kamaráda!

Zdroj: život

sobol

Nechápu proč tu mnozí spojujete slova marihuana-závislost, nemáte dostatek informací a evidentně z ní máte strach, proto jste ji nikdy nezkusili, budiž vám to k dobru, ale nezatracujte lidi, kteří ji užívají. Žádná závislost na ní nevzniká a pokud někdo skončil na tvrdých drogách, je to jen jeho vlastní nezodpovědnost a ne vina marihuany jakož to vstupní brány (BTW: Znám pár lidí co na tvrdé drogy přešli z alkoholu a marihuanu přeskočili -" nechutnala" jim, jak je to možné? Alkohol je legální to by se stávat nemělo – trocha ironie…). Ale zpět k tématu, kouřím ji již cca 15 let a dává mi hlubší pohled na svět a okolí, vidím jej v těch důležitých nekonzumních souvislostech. Nebo když jdu do kina nebo se chci podívat na pěknej film, tak si taky dám jointa, víc mě to baví. Neznamená to ovšem (jak spoustu lidí namítne), že se bez ni nedokážu bavit, ale mam to jako vstupenku do „lepšího“ světa, na chvíli přestanu myslet jak je to tu vše prohnilé a spoustu ovčanů jak se nechá utáhnout na vařenou nudli pokud jim z toho něco kápne, atd… A co mi vzala? Bude s vám to zdát divné, ale mě nic. Lidem, kteří to dlouhodobě přehání tak vezme mozkové závity, zdají se vyhulený i když nejsou a nedá se s nimi pořádně bavit. Ale všechno je to jen o lidech a jejich zodpovědnosti, zničit se můžete stejně lehce závislostí na alkoholu i přemírou marihuany. A na závěr taková perlička američtí indiáni po celá staletí kouřili marihuanu a jiné obřadní psychotropní látky, ale jen co přišli Španělé se svojí ohnivou vodou, rozložili indiánskou civilizaci naprosto dokonale (samozřejmě to nebyla jen zásluha alkoholu, ale svojí nepostradatelnou úlohu zahrál).
Doplňuji:
2kokoťenko:
Tys mě rozesmál, ale třeba tvůj mozek na marihuanu reaguje jinak než ten můj. Nechtěl jsem to tady rozebírat tak podrobně, ale s tou „mojí závislostí“ jsi mi nedal jinou možnost. Za tu dobu co hulim jsem si taky prošel různým obdobím, od vytlemenýho puberťáka přes každodenního huliče a s následnou půl roční pauzou jsem se ustálil na občasné konzumaci cca 2–4× měsíčně po jednom jiontu, kdy navíc kolikrát i odmítnu hulit, protože nemám náladu nebo budu vykonávat nějakou činnost, při které se musím být 100% fit. A teď mi řekni kde vidíš tu závislost??? Sám si koupím pro vlastní spotřebu tak 1–2 pytlíky do roka jinak „profituji“ z cizích zásob a to mám zdroj přímo v baráku. Doufám, že se nebudeš hádat, že na alkoholu vziká závlislost daleko snáz než na marihuaně. Já netvrdím, že konzumace marihuany nepřináší žádná rizika, pokud k tomu má někdo dispozice (ani to nemusí vědět), můžou se projevit psychické potíže (kamarád skončil na měsíc na Karláku), ale ohrožuje tím jen sebe, nýbrž u alkoholu se velmi často objevuje abnormální agresivita, která nezřádka kdy končí přinejlepším ublížením na zdraví někoho jiného. Skutečně mě překvapuje jak někdo jako ty, „se zkušenostmi“ může napsat něco takového, ale třeba patříš mezi to zanedbatelné procento u kterého se závislost projevit může. Všechno je to jen o zodpovědnosti, nesvádějme vinu na látky měnící vědomí.

NickD

Nic.Jednou jsem to zkusil a myslím,že o nic nepřicházím.Spíš mě udivuje jednání a právo v užívání drog.
Jinak naprosto souhlasím s Kropítkem.

Spiritus

dala mi nový pohled na svět a na sebe,je to prostě něco jinýho a pokud člověk není labilní tak by mu uškodit neměla-spíš škodí to že jí ještě nezlegaizovali…a rozhodně na ní nejsem závislá

kropitko:já už jí ale dávno neužívám…

souhlas se sobol

anonym

Tenhle problém neznám.

kropitko

Nedá mi to,než reagovat. Pane sobole,způsobem jakým jste doplnil svou odpověď,jste mě v mém názoru,že marihuana a všechny podobné drogy způsobují poškození mozku,jen ujistil. Bohužel si myslím,že několikaleté užívání této ač lehké drogy způsobuje změny na mozku,samozřejmě stejně jako Vámi zmíněný alkohol. Přesvědčování lidí jako jste Vy mám už dost,proto se už k tomu nechci vracet a ani vracet nebudu. Je to úplně stejné,jako když alkoholikovi budete radit,aby nepil,že mu to škodí a on Vám bude tvrdit,že není alkoholik,že si dá jen dvě piva denně…

sobol

Nějak opomíjím diskuzi, odpusťte. Zřejmě neznáte přesný význam pojmu závislost (viz. odkaz na Wiki: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zá­vislost). To že něco užívám pravidelně ještě neznamená závislost. Myslím tu závislost, která mě psychicky/fyzicky nutí k opakovanému užívání, abyste mě pak nechytala za slovíčko, že např. lidstvo je závislé na ropě, tudíž já musím být také závislý na ropě. Závislost se vyznačuje jedním důležitým aspektem, neschopností přestat a to mi nevyvrátíte. Alkoholik, který si dá dvě piva denně vám bude tvrdit, že není alkoholik, protože pořád pije ty dvě piva denně a nezkusil třeba měsíc pít dvě kofoly denně, až pak pozná, že mu něco chybí. Ano, bojuji se závislostí, ale na cigaretách, ne na marihuaně. Nevyvracím vám, že marihuana způsobuje změny v mozku, ale do jaké míry je na delší diskuzi a do té určitě ani jeden z nás nechceme zabředávat.

sobol

nějak špatně to vložilo odkaz: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zá­vislost