Sue

Jak přesně je dlouhý den? Kolik má hodin, minut a vteřin?

Mám udělat DÚ kolik má přesně den hodin, minut a vteřin, vím jen to že má 23 hodin a 56 minut ale kolik vteřin to nevím.

Nejlepší odpověď
anonym

No – na řešení DÚ to tu není, ale k ´tvému´ údaji si přidej 4,09 s.
A kukni na http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Den , konkrétně „astronomický význam“.
😉

Další odpovědi
Dochy

Musíš také napsat „jaký“ konkrétní den tě zajímá. Sluneční den trvá skoro přesně 24 hodin (odchylka je někde kolem 0,5s za rok. Je to dobře popsáno na wiki i s „hvězdným dnem“ který Tě asi zajímá.

moni123

den má 24 hodin 1440 minut a 86 400 vteřin…;) Ale jeslti je pravda to co píšeš,že má 23hodin a 56 minut,tak to netušim,to by si si musela vypočítat hodiny,na desetinná místa,pak si to vynásobit 60(to by ti z toho vyšli minuty) a toto číslo vynásobit znovu 60(ztoho by ti vyšli minuty)…nebo jestli sem to napsala špatně tak se ti omlouvám :S

Andrílek

Ahoj,
hodin má 24.
Andrílek.

Jonas daivee

Den má 23h 56min a 4,09 sec.😀