petka.s

Jak poznám, jestli jsem dysgrafik?

Jak poznám, jestli jsem disgrafik?

Nejlepší odpověď
Edison

Tohle posuzuje odborník… A těch nás tu jsou mraky!!!

Další odpovědi
Roman71

Na toto doporučuji navštívit psychologa (dle vašeho věku). Existují na to odborné testy, které zjistí míru postižení a psycholog vám poradí, jak s tím pracovat. Takto jsem to absolvoval s členem rodiny ohledně ADHD.

ivzez

Sama nijak.
Je potřeba navštívit pedagogicko psychologickou poradnu,
kde provedou potřebné testy.

da ny

Vzácněji se vyskytuje samostatně.
Pokud máte i jinou poruchu učení, odborník Vám na základě vyšetření, testu objasní, jak jste na tom.
Děti, které mají problém s uchopením tužky/pastelek a tlakem při psaní a potřebují tříhranné mohou mít i dysgrafii (mnohdy společně s dyslexií)..
Bližší informace:
https://www.ces­kenemoci.cz/dys­grafie-pcz-1102-7656.html