Miroslavst

Jak použít lištu na vyhledání údaje třeba na Google?

Není lepší využít lištu na Google nebo jiném vyhledávači pro správnou odpověď na zadaný dotaz a vlastně tedy ten dotaz tde na odpovědích vůbec nepokládat?
Tyto stránky považuji za naučné v tom, že nejen, že mi někdo odpoví a poradí, ale přidá třeba i něco ze svého a tudíž budu chytřejší o něco víc, než pokud zadám jen na google.
Tak stejně já svým dotazem „přinutím“ odpovídající přemýšlet, popř. se něco při vyhledání přiučit. „Vidíš, to jsem nevěděl, že je to tak a tak, hmm a jsem zase chytřejší a pomohla mi k tomu otázka od toho a toho“.
Takže nějaké odkazy na minulé odpovědi absolutně nechápu.
Než najdu případnou odpověď, napíšu raději svou odpověď, pokud tedy není nijak obsáhlá.
Samozřejmě, že jsou vyjímky, kdy se ptá 10 uživatelů během jednoho, dvou dní jak se zbavit kopřiv nebo krtka.
A tak raději než se zde ptát, příště najdu na googlu.
A nebo se budu ptát na to, kde není pokaždé stejná odpověď: co budete dnes vařit?, jak je dnes u vás?, co budete večer dělat? apod.

Odpovědi
anonym

miroslave na internetu je spoustu znalostí, spousta informací které někdo důsledně sepsal. Velmi často na zde položený dotaz jeden jediný odkaz odpoví velmi precizně a lépe než cokoliv jiného. To nejsou jen výjimky, je to naopak velmi častý úkaz…
Doplňuji:
jinak se naprosto ztotožňuji z ideálním postupem

1/ nejdříve položit svůj dotaz vyhledávači www.google.com

2/ a pokud odpověď mezi prvními odkazy nenajdu mohu se s klidným svědomím ptát zde …

panenka

Možná by to tak mělo být ale pak si myslím,že podle mě tyto odpovědi by nemusely existovat.Já si myslím že proto tyto odpovědi existují aby se zde každý mohl na cokoliv zeptat.Samozdřejmě že máš pravdu pokud je zde otázka položena víckrát je lepší na to uživatele upozornit a nebo mu napsat at si zadá slovo do vyhledávače a tak mu vyjede stránka s odpovědí .Je tu Miro hrozně moc nováčků co jsem si všimla a ti se sem zaregistrovali kvůli tomu aby od každého se dozvěděli odpověd na jejich danou otázku někteří to tu pořádně ještě neznají tak jako my a proto doufejme že případné chyby které jsme dělaly i my přestanou i oni dělat.Pro některých je lepší si zde položit otázku a vyčkat na odpověd protože opravdu mohu potvrdit že to co si kolikrát vyhledají není tak dobře popsáno tak jako zde.

dědapetr

Né každý umí vyhledávat pomocí vyhledavače a zadat to správné slovo aby to našel a pro někoho je pohodlnější zadat otázku sem než ji pracně vyhledat.Pokud tady nebudou ti co pokládají otázky,pak tady nemusí být ani ti co odpovidají.

tuCZek

no aspoň si pěkně zapolemizujem Ne? :)

led

Lištu vyhľadávačov nepovažujem za škodlivé, prípadne nežiadúce, používať. Treba si uvedomiť, že je tu aj veľa ľudí ktorí si to nevedia vyhľadať sami. Veď preto sú tu. Pritom naše znalosti nemusia byť až tak široké, aby sme vedeli odpovedať na každú otázku, ale vieme, kde nájsť odpoveď. Múdremu napovedz… a potom už hľadá sám. Nebráňme sa odkazom. Prirodzene ani netajme svoje znalosti. Ale opísať odpoveď z odkazu googločeštinou je podľa mňa horšie (vydávať to za svoju znalosť), než napísať na danú stránku odkaz.
Súhlasím s vami, že otázky typu: čo máte na večeru, ako ste sa vyspali,…a podobne tu nemajú čo robiť.