iwetax

Jak poslat věc na dobírku?

Chtěla bych prodat věc přes internet. Když jí dotyčnému pošlu na dobírku, jak se to dělá? Kdy dostanu peníze a kolik platím já?

Nejlepší odpověď
annas

Já posílám na dobírku dost často. Služba PPL není v každém místě. Jako nejvhodnější se mně jeví pošta.

Vyplní se dobírková poštovní poukázka – pozorně číst, kdo je příjemce peněz a kdo odesilatel peněz.

Výši poštovného si můžete sama vypočítat na stránce pošty:

Zdroj: http://kzas.cpos­t.cz/CleanFor­m.action

Další odpovědi
Jerzy

Tak na tohle jsem se ptal všech svých známých,když jsem také potřeboval něco poslat tímto způsobem a je to jednoduhcé,takže tedy 🙂 : balík,pokud se o něj jedná normálně popsat pravý dolní roh adresa příjemce,levý horní roh tvá adresa,nezapomenout napsat cenu jak číselně,tak slovy,pak vyplnit jednoduchou složenku,myslím že když chceš,aby ti peníze přišly na účet od pošty,tak je to 116 a nebo aby ti je vyplatili v hotovosti,tak to je 118 . takhle by to mělo být správně.

BENYTA

Ivetko,platíš podle váhy,takhle jsem to dělala já – doma jsem vyplnila složenku,ale bez ceny.Na poště mi balíček zvážila a řekla cenu,o tu jsem pak navýšila složenku,nebo,když jsme se předem dohodli s příjemcem,že bude poštovné napůl,k ceně věci jsem připočítala tu půlku poštovného.
Ty pak dostaneš peníze složenkou,až si příjemce balík vyzvedne – až ho vyplatí.
Tak hlavně,at ti nepřijde zpět nevyzvednutý…
Nechceš nějaké dětské oblečky? Samozřejmě BEZ dobírky…!

Bumbes

Každá dopravní agentura (PPL, Top Trans, Česká Pošta) má svá pravidla. Nejjednodušší je se zeptat u konkrétního dopravce na podrobnosti. Možné to je i telefonickým dotazem, nebo e-mailem.

ReHu

Ahoj,

je potřeba balíček bobře zabalit, pojištění u pošty je myslím max 5 tis.
Balíček (do 15 kg) musí být zalepený a převázaný.
Na obalu obě adresy ( odesílatel i příjemce), cena zboží, cena jakou cheš dostat a cena slovy.
Je potřeba vyplnit podací lístek, stejný jako na dopor.dopis a dobírkovou poukázku. Ta je buď na č.účtu nebo na adresu.
Ty dostaneš Kč až dotyčný balíček převezme a pak za cca 2–3-dny.
Ty platíš cenu poštovného za balíček + cenu za poštovné za peníze ( v tom je poštovné – to je podle výše částky + doběrečné)

http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=na+dob%C3%A­Drku

http://ceskapos­ta.cz/cz/nastro je/spocitejte-si-cenu-postovne ho-id353/

nabubindes

zanes balík na poštu