Adula.57

Jak na poslání balíku?

Dobrý den, teď potřebuji poslat balík, ale vůbec s tím nemám zkušenosti a nevím jak. Potřebuji, aby balík přišel do firmy na určité jméno, ale adresát tam zrovna nebude, tak by bylo fajn, kdyby mu to někde ve firmě nechali. Balík je v malé krabici pod 10 kg. Jenže nevím jestli to mám poslat jako obyčejný balík, nebo balík do ruky. A jak to mám zabalit? Stačí když to dám do krabice od bot a zalepím izolepou, nebo jak? (Nevím do jaké kategorie zařadit, tak se omlouvám pokud je to špatně.)Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Do firmy to určitě pošťačka doručí, připlácet za „do ruky“ myslím nemá smysl. Domnívám se, že pokud tam nenapíšeš „do vlastních rukou“ tak to ve firmě nechají komukoli. pokud je to soukromé, pak napiš nejdřív jméno a až na druhém řádku firmu (to znamená, že je to pro člověka, pokud napíšeš nejdřív firmu znamená to, že je to pro firmu a pokud tam není dotyčný, rozbalí to ten co jej zastupuje).
Nikde není napsáno, zda může být krabice od bot. Musí to být dostatečně pevné aby se chránil obsah před pošťáckým zacházením a také případné další poštou spolucestující balíky před obsahem toho tvého. Podmínky najdeš na stránkách pošty. Jsou definovány nějaké minimální a maximální rozměry a že tam musí být místo na adresu a poštovní nálepku a tak…
V zásadě když to bude držet pohromadě a bude to vypadat alespoň trochu slušně, j to v poho…

Další odpovědi
STUDENTKAEVA

Nějak to zalep hlavně ať to všechno drží!Myslím že na lepší poště ti poradí!

da ny

Viz. Dochy
Jen bych tu krabuci od bot zabalila do balícího papíru (v papírnictví) + izolepa, případně převázat provázkem :)