zelí

Musím platit za poštu, když si zboží nevyzvednu?

Když mi prodejce pošle zboží, já ho nevyzvednu a zboží se vrátí zpět prodejci. Ten po mě chce poštovné uhradit. Má na to právo nebo nic platit nemusím.
Zajímá mě právní stránka věci.
Děkuji.
Doplňuji:
Jo, už jsem to poslal. Jen mě zajímalo, jak se věc má.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – má na to právo.
Má dokonce právo na úhradu všech nákladů spojených se zasláním zásilky – nejen poštovného, ale i třeba ´balného´…

Další odpovědi
marci1

Milé „zelí“, kdyby jsi byl Ty prodejce, tak bys netrval na úhradě nákladů, které by Ti vznikly tím, že jsi objednané zboží odeslal a zákazník si zboží nepřevzal ? Kam bys přišel ? Samozřejmě prodejce má právo na zaplacení vynaložených nákladů.