simoneta

Kdy platím poštovné při nákupu přes internet?

Dobrý večer, prosím o radu…Když nakupuji přes internet a platím přes učet, posílám jim i peníze za poštovné? Nebo zaplatím jen částku za nákup a poštovné při převzetí? Děkuji za pomoc. :)

Nejlepší odpověď
quentos

Záleží na tom, jak se domluvíte s prodejcem – prodejce by to měl specifikovat už v nabídce zboží, jaké formy platby poštovného přijímá. Obvykle jim příjemce zboží pošle poštovné zároveň s penězi za zboží, ale nejlepší je, pokud to prodejce nespecifikoval, zeptat se přímo jeho.

Další odpovědi
redy

Ano zaplatíš i poštovné.

bolak

Posíláš částku kterou vidíš na faktuře kterou ti nejspíš pošlou i e-mailem. V obchodě to většinou chodí tak, že ty platíš prodejci i poštovné, a ten to pak platí přepravci (obvykle jednou měsíčně za všechny odeslané zásilky, protože by bylo nemyslitelné, aby mu platil za každý balík zvlášť).

Jinak ještě odpověď na tvou základní otázku (celou větou): Při nákupu přes internet platíš poštovné v případě, že chceš aby ti zboží doručili.

marci1

Zaplatíš částku za zboží+částku za poštovné. 🙂

ReHu

Platíš vše najednou. Dohromady.
Jen na faktuře to máš rozpočítané.

lexx

většinou je balné, dopravné a poštovné součásti částky na faktuře a platí se předem převodem na účet, pro dodavatele (i pro Tebe) je to jednodušší