ivosek2

Jak zaplatit částku na účet s variabilním symbolem složenkou když nemám adresu příjemce?

Doplňuji:
vím jenom číslo učtu příjemce a variabilní sybmbol

Odpovědi
arygnoc

to stačí.

použite zloženku typu a.
adresu príjemcu netreba vyplniť, vyplníte iba č. účtu a v.s. (a adresu odosielateľa, samozrejme).

na každej pošte vám úradníčka poradí, prípadne na požiadanie i zloženku skontroluje („mám to, prosím, správne?“ – nezabudnite na to >prosím<, to pomáha).

;-Q

McArthur

Jedna možnost je Česká pošta a její složenka typu A a druhá možnost je zajít do libovolné banky, která má hotovostní přepážku (pozn.: většina internetových bank tuto přepážku nemá). Stačí zajít do banky na přepážku a oznámit vklad na daný účet. Vždy to ale stojí peníze. Poplatky začínají na 30,– Kč.

Doporučuji zajít do banky, které patří uvedené číslo účtu, tj. (nejčastější s peněžní přepážkou):
0100 – Komerční banka
0300 – ČSOB a Česká pošta (správně Poštovní spořitelna)
0800 – Česká spořitelna
2010 – Fio banka
5500 – Raiffeisenbank

Všechny kódy bank jsou na www.cnb.cz: http://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni_styk/ucty_ko­dy_bank/