Reckini

Dobírka na České poště

Včera mi byl odeslán balíček na dobírku. Dnes jsem čekal že už by mohl přijít, ale nepřišel. Chci se Vás tedy zeptat, jestli má cenu se jít před šestou odpoledne zeptat na poštu jestli tam už není. Mám za to, že kdyby jim tam přišel odpoledne, tak ho nechají na rozvoz domů až na zítřek.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Dneska je rozhodně ještě brzy, zítra nejdříve. Ale není zrovna neobvyklé, dyž zásilka dojde až pátý den od odeslání. Česká pošta funguje někdy jako České dráhy – Čekejte, dojedeme…

Další odpovědi
Earl Sin

Záleží na tom, jak byl balíček poslán. Obchodní balíky jsou doručovány do 24 hodin, pokud byly odeslány před 17:00 hodinou. Ostatní balíky jsou doručovány do 3–5 dnů.
Nech si poslat číslo zásilky a na webových stránkách pošty si najdi informace o zásilce.

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/sledova­ni-zasilky.php

hanulka11

nevím , mě nikdy druhý den nepřišel ,nejdřív 3–4 den
jo za zeptání ale nic nedáš
Doplňuji:
ono je několik překladišť a tím se to zpožďuje ,takže čekaj a dočkáš se

terry

Souhlasím s hanulkou.
Očekávat balíček hned druhý den je bláhové.
V kolik hodin hom odesílali? Odesílací i přijímací pošta – jsou to velké pobočky? kolikrát denně expedují a přijímají zásilky?
Ale, ano, optat se můžeš.

anonym

Zažila jsem , že známý objednal fotoaparát večer a druhý den ho měl doma. Byla jsem z toho doslova šokovaná, protože takovou rychlost bych nečekala ani v nejbujnějších představách.
Normální je doručení zásilky 2. – 4. den po nahlášení odeslání. Dnes bych na tu poštu spíše jen „pro klid duše“ zavolala. Pokud balíček dojde při odpoledním rozvozu, tak bude nejspíš záležet na „naladění“ poštovních úředníků, zda se jim bude balíček chtít dohledávat, aby Vám jej mohli vydat.

anonym

Jediná správná odpověď je od Earl Sin, od toho je právě sledování zásilky, všichni zasvěcení používají už drahné roky.
Nezasvěcení jen trapně plkaj.

www

Druhý den doručují jen jiní přepravci, Česká pošta pouze zcela výjimečně a některé druhy zásilek. Čekej tedy.
Zkušenost

Drap

Používám poštu dost často a dost často posílám. Pokud něco pošlu, jako obchodní balík, tak se mi ještě nestalo aby nebyl druhý den doručen. Ostatní zásilky jsou pomalejší. Všechny podmínky a lhůty doručení se na poště dají zjistit předem.

mosoj

Jediná správná odpověď je od EARL SIN !! Obchodní balík mně dojde druhý den z Ostravy do Plzně okolí !!!!! A dostávám jich tak 50 ročně.
Doplňuji:
Nic sledovat nemusím . Od letošního roku se obchodní balík jmenuje balík do ruky nebo na poštu a je prý to revoluce.
Přesto dostanu SMS zprávu že byl balík podán a kdy bude doručen.
To ale nesmite tajit svoje telefonní číslo jenom pro milenky a milence.

Ella

budete rád, že vám balíček vůbec dorazí přes českou poštu… já na dobírku čekala dva týdny… a to v tom byl pouze náramek… dokonce i slečna, která ho vyráběla mi volala, jestli zásilka přišla… btw a bydlíme asi 50 km od sebe…

fablen

Jen doplním, že smluvní přepravci České pošty mohou ještě do 30.9.2012 odesílat i klasické standardní a obchodní balíky (cena za poštovné je levnější) a nemusí zásilky odesílat jako Balík na poštu nebo Do ruky, které jsou bohužel dražší.

Sledovat na webu dle čísla lze i zásilky doporučené.