Mrs.Styles

Jak poslat balíček do PO Boxu?

Ahoj, prosim muzete mi poradit jak presne poslat balicek do PO Boxu? Mam nekolik otazek..

  1. Mohu poslat balicek, ikdyz mi nebylo 15 let? (Jestli bych tam mohla poslat dceru)
  2. kolik se tak plati?
  3. musim neco zvlastniho vyplnovat?

Hledala jsem na internetu, ale tam jsem nic moc nenasla a v rodine nemam nikoho, kdo by mi poradil, proto se ptam tady.
Predem dekuju za odpoved ☺

Nejlepší odpověď
gecco

  1. jo
  2. podle hmotnosti a rozměrů ( https://www.ces­kaposta.cz/ke-stazeni/cenik-sluzeb-ceske-posty )
  3. podací lístek

Další odpovědi
McArthur

Balíček na P.O.BOX se posílá naprosto stejně, jako na běžnou adresu, jen místo ulice tam bude napsáno „P.O.BOX 20“ (číslo je vymyšlené, to napište správně).

Na poštu můžete poslat i batole, když to zvládne poslat. Kontrola věku z tohoto pohledu není nutná.

Poštovné si můžete vypočítat zde: https://www.pos­taonline.cz/kal­kulacka-postovneho . Stačí zadat hmotnost, případnou dobírku a zaškrtněte, že chcete „Potvrdit podání zásilky“.

Vyplňuje se jen podací lístek, který je zdarma na každé poště. Pokud by se jednalo o dobírku, potom se vyplňuje ještě složenka typu A nebo B.
Doplňuji:
to Drap: Každý P.O.BOX je zařízen na příjem balíčků. Funguje to jen tak, že příjemce naleznete ve svém P.O.BOXu vzkaz, že balíček je na balíkové přepážce. Je to stejný lístek, jako nechávají pošťáci, když někoho nezastihnou doma.

Drap

Může poslat i dítě. Stejně jako každý jiný balíček. Otázkou však je, zda PO box je zařízen na příjem balíčků