adem

Je možné, že dojde dopis bez přesné adresy příjemce?

Potkal jsem ženu, moc pěknou ženu. A chtěl bych jí potkat znova – avšak zde je ten problém. Nemám na ni žádný kontakt, a tak se musím uchýlit k této starodávné metodě, poslat dopis. ;)

Avšak, neznám její přesnou adresu. Vím však, že bydlí v opravdu malé vesnici, snad do 200 obyvatel. Ví tedy někdo, jak pravděpodobné je, že když pošlu dopis se jménem, ale bez přesné adresy, že to úspěšně dojde? případně, jak bych měl napsat adresu, jenom tam dát adresu pošty a doufat?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je to malá vesnice, tak naíšeš jméno, vesnici a PSČ. Šance, že takový dopis dojde je cca 99,5%

Další odpovědi
Kazatel

Si ji dohledej třeba metodou pokus omyl v katastru.

Ale ano, dopis má velkou šanci dojít i když napíšeš jen jméno, obec a třeba popis krásná bloňďatá slečna s modrýma očima. Ověřeno! :)

Ametyst

Dopis dojde, žádný strach: podstatný údaj je poštovní směrovací číslo. Ani název vesnice tam nemusí být uvedený.:-)

Filip84

Pokud napíšeš správně adresu sídla, tj. ves i obec (např. Veselá, obec Zašová) a přesný poštovní kód a uvedeš její jméno (jména) a příjmení tak, aby nemohla být zaměněna s jinými (např. ročník narození, přibližný věk atp.), tak je vysoká pravděpodobnost, že ten dopis opravdu dojde.

Jde o to, že pokud je ve vesnici opravdu cca 200 lidí, tak jí rozhodně někdo bude znát. A pokud se její matka, nebo bába, nejmenují stejně, omyl je prakticky vyloučen.

Pak záleží na místní znalosti a / nebo píli poštovního doručovatele. Pokud tam tu poštu nosí / vozí X – XX let, rozhodně bude vědět. Pokud ne, může se zeptat na úložním poštovním úřadu, až tam půjde předat nedoručené zapsané zásilky, případně místních, jedni nebo druzí vědět rozhodně budou.

Poštovní doručovatel k tomu ale není, podle platného práva, a z uzavřené poštovní smlouvy, povinen, protože adresa má být napsána tak přesně, aby nebyly pochybnosti, kde a komu se má zásilka dodat. Většina pošťáků jsou však lidé, tak bych se toho až tak moc nebál. 🙂

Ametyst

Čím menší obec, tím lépe funguje Česká pošta. Odkoukáno od mého vesnického života a ze stížností lidí z Pardubic, Plzně, Ústí nad Labem.