Bezejmenný

Jak poslat doporučený balíček?

Chtěl bych se zeptat, jak mám poslat doporučený balíček. Mám adresu, a koukal jsem se na stránky Český pošty, ale i tak v tom mam maglajz. Co mám udělat, když už mám balíček zabalený a mám adresu? Kam to napsat, mám si pořídit od pošty nějaký externí papír/nálepku? Prosím poraďte.

Původní neotázka
Jak poslat Doporučený Balíček.

Nejlepší odpověď
annas

Když máte balíček zabalený, vpravo do dolní čtvrtiny napíšete adresu tomu, komu balík patří, tedy adresátovi.

Vlevo nahoře napíše sebe jako odesilatele.

Protože obyčejný balík se nijak nepotvrzuje, je lepší poslat doporučeně.

„U doporučeného balíčku jde o službu, jejímž prostřednictvím můžete zasílat dokumenty, ale i knihy nebo jiné drobné předměty malé hodnoty. Česká pošta odpovídá za případnou ztrátu zásilky, poškození nebo úbytek obsahu zásilky až do výše 760 Kč.“

K tomu vypíšete podací lístek, který dostanete na poště.. Je možné připojistit – do 500 v ceně, druhá hranice je do 5000. – není to drahé.
Záleží samozřejmě na udané ceně obsahu – od hodnoty Kč 30.000 musí být balík jinak zabalený.

Můžete si vybrat, zda pošlete balík do ruky (doručí do bytu adresátovi), nebo balík na poštu – musí si pro něj adresát dojít.

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr/do­poruceny-balicek
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr/o­bycejny-balik

V odkazu najdete, jak se píši adresy. na balík. – stačí projít první řadu – uvidíte, kde se uvádí na balíku i cena a Doporučeně.

https://www.go­ogle.cz/search?q=a­dresa+na+bal%C3­%ADk&client=fi­refox-b&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwj0k9PO0tDPAh­VDQBQKHWxWC18Q7A­kIMA&biw=1112&­bih=866

Mohl jste najít radu v odkazu na archiv
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20pos­lat%20doporu%C4%8Den%C­3%BD%20bal%C3%AD%C4%8Dek

Další odpovědi
dubraro

Doplnil bych:
Doporučený balík je automaticky pojištěn na hodnotu 500 Kč.

Když udáte, na jakou cenu má být pojištěn, pak již je to zásilka, která se jmenuje Cenný balík. Tuto cenu musíte napsat na balík, pod adresu odesilatele, a také do průvodky. Průvodku musíte vyplnit k jakémukoliv balíku, pošta vám ji potvrdí a zůstane vám jako potvrzení o podání balíku. Průvodku dostanete na poště. Od nedávné doby můžete do průvodky vyplnit i telefon nebo e-mail odesílatele i příjemce a pošta vás pak SMSkou nebo mailem informuje o doručení balíku.

Oprava: Místo průvodka patří podací lístek.

lota

A nechceš zkusit něco jednoduššího, rychlejšího a spolehlivějšího?:-) Není jen pošta, je třeba https://www.de­libarry.com/cz