Řídíte se rčením „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“?

Těch levných věcí je na českém trhu až moc. Dáte raději přednost kvalitě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Když šlo třeba o hobby vrtačku, kterou použiju max. tak na několik desítek děr, tak jsem klidně koupil za pětikilo. Levné potraviny ale nekupuju, tam jde o můj požitek a zdraví. A co se týká elektroniky, pračky apod. – tam se dřív nebo později pos… všechno, bez ohledu na značku, nebo jestli to je smart (naopak, čím složitější, tím větší šance, že odkráčí do pryč). Tady nakupuju jen to nejjednodušší, co dokáže uspokojit moje požadavky. Takže mám obyč. TV a hloupý tydlifon. Jednak víc nevyužiju a nepotřebuju, jednak jsem ušetřil hodně peněz.

Další odpovědi
anonym

Jak kdy. Někdy opravdu potřebuji určitou věc koupit jen na nějakou práci, která je jednorázová, a proto koupím levnou, než aby mi drahá věc, kterou už nepoužiji, ležela na polici.

Hlada

Nekupuju levné nové, udržuju staré drahé.

cukrar

Někdy ano, někdy ne. Třeba u salámu určitě ne, ale třeba u flexy za 400Kč ano, páč za dva roky jí můžu vrátit. Vrtačka s rychloupínací hravou za 122Kč, to je kauf.

Tw!st

Kvalitu produktů by si každý měl řídit sám aby měl vyšší příjmy než zisky. tzn. Pokud bych měl špatně placenou práci, asi bych si nemohl dovolit třeba Mercedes a lososa k večeři každý den.

Medulka.013

Věci nakupuji levně a kvalitně.
U potravin by to bylo na delší rozepisování, ale ráda kupuji uzeninu z polska, která je dobrá a levná. Koupím si třeba i levnější piškoty, ale například u šťávy nešetřím a kupuji si Hello.

Zubejda 1

Jak u čeho. Rozhodně u stavebních materiálů ,nábytku,koberců se kvalita vyplatí,místo nádobí z plastů (misky)raději nerez,sklo.Moc mne nebaví stále něco vyměňovat.
U elektrospotřebičů je to vždycky o štěstí.A to doslova,jedna levná konvice odešla hned,druhá ta samá drží léta a třetí hodně drahá(s termos­tatem) byla už dvakrát reklamovaná a teprve inovovaný typ už je kvalitní.Je to sázka do loterie.Hlavně schovávat účtenky a reklamovat.
Taky ty jednodušší spotřebiče mívají větší výdrž.
U potravin sleduji testy v novinách,tam se platí spíš značka a nemusí to s kvalitou souviset..

roza

ano

Chinchilla

Zalezi na kategorii vyrobku – potraviny, typ elektrospotrebice, apod.
na mych momentalnich financnich moznostech a na mych pozadavcich na
vyrobek. Vetsinou bohuzel neplati ze cim vyssi cena tim lepsi kvalita
a to napric vyrobky … sikovny marketing dokaze prodat i zmetek za premrstenou cenu. Beru v potaz urcite recenze dalsich lidi na dany vyrobek, kdyz se da vyvodit statisticka spolehlivost jejich hodnoceni … dejme tomu kdyz vyrobek ma 100 unikatnich hodnoceni a z toho je 98% pozitivnich a je to na duveryhodnem webu … dalo by se usuzovat ze kdyz clovek bude mit trochu stesti ze nekoupi zmetek 🙂.

Stingo

Jak kdy. Boty si kupuji znackove.

cappuccino

Po spatnych zkusenostech jsem se naucila, ze treba na elektrospotrebicich se nema setrit.
Znackove obleceni nebo obuv vydrzi take dele nez zbozi odnekud z trznice.
Nejlepe je nakupovat znackove veci ve slevach a nebat se si toho poridit i vic najednou.

Ph.dr Gatsby

Samozřejme že ano lae tady je obrovký problem že pokud trh bude obsahovat toleranci a take dávat přednost kvalite nikoliv kvantitě ale ano zavisi to na racionalite spotrebitele takže o trosku víc za kvalitu si připlatit neni problem