Frogman

Používáte samoobslužné pokladny?

Nikde jinde než v Tescu jsem je zatím neviděl. Jsou v Česku ještě někde?

Chodím často na menší nákupy a je super se sám obsloužit a jít hned pryč, než čekat ve frontách u klasických pokladen.

Dříve se toho lidé spíše báli, ale i dnes už jsou u těchto pokladnen občas fronty. :D

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano

Ano a určitě jsem je viděl i někde jinde…
Globus – tam to dotáhli ješttě o kousek dál, zboží si markujete cestou regálama
Někde snad i v Bille, určitě v Ikea.

Jo a ještě poznámku: Používám, ale ne vždy. Velký nákup rychlejc zvládne prodavačka (vyjímka – Globus s příručními terminály), stejně tak když mám větší množství pečiva či zeleniny. Nebudu každou položku pracně hledat, když to ty pokladní maj v malíčku (většinou). Stejně tak řešit kupony u samoobslužné pokladny je víceméně blbost a zbytečné zdržování.

Další odpovědi
briketka10

JIné

Tuto službu jsem zatím neměla potřebu
využít a ani ji nevyužiju do budoucna.
Čekání u pokladen mi nikdy nevadilo :)

Klaproth

Ne

Do Tesca sice nechodím, ale u nás to mají i v Bille, nevyužívám.

Arne1

Ne

Alespoň ty v Tesku jsou strašně ukecané a přitom hodně líné, než se vykecají tak bych se pomalu vyspal.
Když koupím pívo, tak musím přivolat obsluhu která mi to schválí.
Když jsem rychlejěí než si pokladna představuje tak se zasekne a chce schválení – opět volat obsluhu.
A u klasické kasy si rovnou nákup skládám do tašky a po zaplacení hned odcházím.
A konečně – samoobslužné neberou některé slevové kupony.

quentos

Ano

U nás jsem je viděl zatím jen v Albertu; kdykoli se tam objevím, použiju je.

Kepler

Ne

U nás ještě nejsou zavedené, ale využíval bych je.

mosoj

Ano

Již dávno používám v Globusu. U normálních pokladen jsou fronty. Nevidím rozdíl mezi samoobslužnou pokladnou v Globusu a Tesku. V globusu jsou pokladny prostorově lépe řešeny, ale to bude zřejmě obchod od obchodu. Pokud to jde pomalu, je to většinou v rukou zákazníka! Nicméně pomoc sedí 3 metry ode mne. Samoobslužné pokladny s terminálem nepoužívám, nedělám nákupové nájezdy.

Emefej

Ne

dubraro

Ne

Jsou i v Globusu a Kauflandu. V Globusu dokonce i s tím, že si zboží sám načítáte skenerem na účet a u pokladny jen zaplatíte.
Ale nepoužívám je, a to z těchto důvodů:
V Globusu jsem to zkusil 2× a 2× následovalo prohledání ochrankou, jestli jsem něco neukradl. Uráží mne to, víckrát tam samoobslužnou pokladnu nepoužiji.
V Kauflandu je jejich použití pomalejší než klasická pokladna, protože:

  • pro každou každou láhev alkoholu se musí čekat na potvrzení věku zákazníka prodavačkou
  • často mají problém s přijímáním bankovek, stroj je nedokáže rozpoznávat a vrací je, tím se to zdržuje
  • důchodkyně je zneužívají k předbíhání – postaví se k samoobslužné pokladně a začne volat prodavačku, aby to za ni namarkovala, že ona to neumí, tím zablokuje prodavačku, která potvrzuje věk a postupně se zastaví všechny pokladny.

Drap

Ne

ne

ahold

Ano

Samoobslužné pokladny jsou i v Albertu na Floře.

brillant

Ne

gecco

Ano

Jo – používám…
Sice ne v Tesco, ale kdekoli jinde ano…
Ideální je – v tomto směru, Globus – nákup si naskenuju, zaplatím v samoobslužné pokladně – a jdu… Žádná fronta u pokladny, žádné vyskládávání nákupu na pokladní pás a skládání zpět do košíku…
😉

quizzi

Ano

ivzez

JIné

Ještě jsem je nepotkala. V Praze…
(Chodím radši do menších obchodů.)

nyjono

Ano

Používám často. Mám čas kontrolovat cenu a nevrací mi 84 Kč zpátky v drobných, když nabídnu 16 Kč.
Tesco, Globus, Ikea

da ny

Ano

Ano, používám je v Tescu a Globusu.
V Bille je nemáme, v Albertu, kde jsem nakupovala také ne (ani v ČB).

jiri Linhart

JIné

V Globusu jich je,jak buchet ! Je to dalsi zpusob,jak se zbavit zamestnancu ! Plne toho vyuziji Nemecke obchody,aby nemuseli platit Ceskym Prodavackam !

hapiky

Ano

I když na Tescu jsou povětšinou nejlepší ty okolní obchody

cochee

Ano

Jenže, jak říkáš, ti hajzli si už na to zvykli a tak se dělají fronty i u samoobslužek 😛 Používám samozřejmě jen na malé nákupy. S vozíkem jedu ke kase.

GM

Ne

Šidlo

Ano

Lamalam

Ne

Do Tesca nechodím, ale znám to z Billy a Globusu. Ještě jsem nepocítila potřebu to využít, možná někdy, až budu mít opravdu malý nákup…

NeNonym

JIné

My neradi chodíme k jakýmkoliv pokladnám – při těch cenách…

Nicméně: ty samoobslužné maj jednu obrovskou výhodu – ulehčujou těm klasickým. Málokdy bývá větší fronta u obou…

A taky mne štvou ty šmírovací kamery u samoobslužných pokladen – stejně, jak psal(a) „mvk“ – taky mi vadí, když mi černí šerifové koukaj za výstřih. A nejen v létě…

Karel

Kulpix

Ne

Jsem z vesnice, a v nejbližších městech, kam jezdím nakupovat se samoobslužné pokladny ještě nedostali.
Viděl jsem to pouze v HK, ale nevyužil jsem jej. Nikdy mi nevadilo stát frontu a zboží předělat na pás. Pro mne je to dokonce lepší, protože si zboží rovnám do tašek a krabic.
Možná , až budou více rozšířené, že je využívat začnu…

mvk

Ne

Používám je v Ikea, ale tam chodím jednou dvakrát za rok, rozumíš. Nepoužívám je v Tescu, protože mi připadají debilní a zdlouhavé. A hlavně nepraktické, protože když máš ve vozíku nahoře pečlivě vajíčka nebo jogurty nebo triko – něco co se ti rozmáčkne nebo zmačká nebo zamaže, tak to musíš dát na pokladnu první, protože to není kam odložit a tím pádem to po namarkování musíš odložit na váhu úplně dolů a je to v háji. A ty šmírovací kamery seshora mě taky otravujou, dovedu si představit, co se děje v létě u černejch šerifů, když přijde platit holka s výstřihem.

Výletník8

Ano

Potkávám kromě Tesca v Kauflandu. Jak psali jiní, záleží na tom, co se nakupuje. Na malý nákup s neproblematickými položkami je lepší samoobslužná, jinak s obsluhou.

roco888

Ano

Ano, využívám. Tam kde jsou již zavedeny (jsou ve více prodejnách než je TESCO), se je snažím využít jako první a nemám s tím žádný problém. Již v roce 2001, kdy jsem žil v USA, jsem je tam taktéž využíval a zvykl si na to. Má to samozřejmě ještě pár „much“, ale obecně je prostě využívám raději než klasické pokladny.

hippeace

Ano

lenkasvob

Ne

Je vidět, že je tu nepřirozená skladba lidí, samí pokrokoví introverti, kteří se vyhýbají styku s lidmi. Prostě chytří a rychlí.

marijakes

Ne

Leonardo

Ne

Bacon

Ano

Nutno říct, že nejen Globus, ale i Tesco má ruční terminály, se kterými si markujete nákup „po cestě“.

tobby

Ano

Ano, v Tescu a Albertu. Někdy ovšem tam bývá větší fronta, než u obsluhovaných pokladen.

fyzikar

Ano

AAksa

Ano

metalavenged

Ano

Insertys

Ano

Ten chytrej

Ano

Pella

Ano

roza

Ano

ina

Ne

synapse

Ano

TomOdpovida

Ne

milpa

Ano

Lukáš Rusek

Ano

Já je zatím viděl jen v tescu. Ale to neznamená, že by je nemohli mít jinde. A druhá otázka: Ano používám je.

Anmara

Ano

ještě je mají v Makru
používáme je, ale ne vždy… záleží na tom, co kupujeme a jaká je situace, především kde jsou jaké fronty

tatanka

Ano

Má je Billa i Albert.I Kau­fland.

Almolico

Ano

CR chess2017

JIné

občas

Chinchilla

JIné

anonym

Ne

Ne.

anonym

JIné

Do Tesca sice nechodím! Zlaté MAKRO

Jose1f

Ano

Samoobslužné pokladny jsou také v Kauflandu na Vypichu. Pro větší nákup je pohodlnější si počkat na normální pokladnu. Pro menší nákup je samoobsluha výhodou.

Kajoch

Ne

Pajena

Ano

peterd108

Ano

Katie13

Ano

Houslovyklic

Ano

TylerMarsh

Ne

TechLili

Ne

anonym

Ano

Absolutní špičkou v této oblasti jsou prodejny Globus a jejich Scan-n-Go kdy zboží skenujete už při přesunu do košíku takže nejen, že už mezi regály máte perfektní přehled o útratě ale s nákupem pak doslova jen proběhnete kolem platebního terminálu bez zdržení. Konec front.

Agnesss

Ne

Posspi

Ano

Justin1

Ano

Jan Kunčar

Ano

V Kauflandu

BenziBen

Ano

xiperio

Ano

v342

Ano

vranovahan

Pokud má člověk jen pár věcí, tak to určitě dokáže ušetřit čas. S větším nákupem ale stejně vždy raději chodím na klasickou pokladnu, protože pokladní dokáže to zboží pořád namarkovat podstatně rychleji než já na samoobslužné. Pokud tedy zrovna nemění pokladní kotoučky a není to čekání na 5 minut, jak se mi nedávno stalo v jednom supermarketu.

dubraro

Mně by ani tak nevadilo, jestli mi ochranka pomocí kamery kouká do výstřihu, ale zatraceně mi vadí, že se snaží přečíst PIN k mojí platební kartě.

Frogman

A co třeba si nastavit nějakou malou částku, do které se nemusí PIN zadávat? :)

Dochy

To není uživatelsky nastavitelné. Pro bezkontaktní karty je v ČR standardně limit 500 pod který není nutné ověření držitele. Nastavení karty může „donutit“ terminál k online autorizaci u vydavatele karty (ale nevybavuji si kdy naposledy jsem měl transakci schválenou bez online ověření)

Frogman

Tak to jo.