Avatar uživatele
Frogman

Používáte samoobslužné pokladny?

Nikde jinde než v Tescu jsem je zatím neviděl. Jsou v Česku ještě někde?

Chodím často na menší nákupy a je super se sám obsloužit a jít hned pryč, než čekat ve frontách u klasických pokladen.

Dříve se toho lidé spíše báli, ale i dnes už jsou u těchto pokladnen občas fronty. :D

Hlasujte v anketě
Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, tatanka, briketka10, Lukáš Rusek, hapiky, anonym před 2512 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Ano

Ano a určitě jsem je viděl i někde jinde…
Globus – tam to dotáhli ješttě o kousek dál, zboží si markujete cestou regálama
Někde snad i v Bille, určitě v Ikea.

Jo a ještě poznámku: Používám, ale ne vždy. Velký nákup rychlejc zvládne prodavačka (vyjímka – Globus s příručními terminály), stejně tak když mám větší množství pečiva či zeleniny. Nebudu každou položku pracně hledat, když to ty pokladní maj v malíčku (většinou). Stejně tak řešit kupony u samoobslužné pokladny je víceméně blbost a zbytečné zdržování.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

JIné

Tuto službu jsem zatím neměla potřebu
využít a ani ji nevyužiju do budoucna.
Čekání u pokladen mi nikdy nevadilo :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Ne

Do Tesca sice nechodím, ale u nás to mají i v Bille, nevyužívám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Ne

Alespoň ty v Tesku jsou strašně ukecané a přitom hodně líné, než se vykecají tak bych se pomalu vyspal.
Když koupím pívo, tak musím přivolat obsluhu která mi to schválí.
Když jsem rychlejěí než si pokladna představuje tak se zasekne a chce schválení – opět volat obsluhu.
A u klasické kasy si rovnou nákup skládám do tašky a po zaplacení hned odcházím.
A konečně – samoobslužné neberou některé slevové kupony.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano

U nás jsem je viděl zatím jen v Albertu; kdykoli se tam objevím, použiju je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ne

U nás ještě nejsou zavedené, ale využíval bych je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano

Již dávno používám v Globusu. U normálních pokladen jsou fronty. Nevidím rozdíl mezi samoobslužnou pokladnou v Globusu a Tesku. V globusu jsou pokladny prostorově lépe řešeny, ale to bude zřejmě obchod od obchodu. Pokud to jde pomalu, je to většinou v rukou zákazníka! Nicméně pomoc sedí 3 metry ode mne. Samoobslužné pokladny s terminálem nepoužívám, nedělám nákupové nájezdy.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Ne

Jsou i v Globusu a Kauflandu. V Globusu dokonce i s tím, že si zboží sám načítáte skenerem na účet a u pokladny jen zaplatíte.
Ale nepoužívám je, a to z těchto důvodů:
V Globusu jsem to zkusil 2× a 2× následovalo prohledání ochrankou, jestli jsem něco neukradl. Uráží mne to, víckrát tam samoobslužnou pokladnu nepoužiji.
V Kauflandu je jejich použití pomalejší než klasická pokladna, protože:

  • pro každou každou láhev alkoholu se musí čekat na potvrzení věku zákazníka prodavačkou
  • často mají problém s přijímáním bankovek, stroj je nedokáže rozpoznávat a vrací je, tím se to zdržuje
  • důchodkyně je zneužívají k předbíhání – postaví se k samoobslužné pokladně a začne volat prodavačku, aby to za ni namarkovala, že ona to neumí, tím zablokuje prodavačku, která potvrzuje věk a postupně se zastaví všechny pokladny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Ano

Samoobslužné pokladny jsou i v Albertu na Floře.

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ano

Jo – používám…
Sice ne v Tesco, ale kdekoli jinde ano…
Ideální je – v tomto směru, Globus – nákup si naskenuju, zaplatím v samoobslužné pokladně – a jdu… Žádná fronta u pokladny, žádné vyskládávání nákupu na pokladní pás a skládání zpět do košíku…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quizzi

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

JIné

Ještě jsem je nepotkala. V Praze…
(Chodím radši do menších obchodů.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ano

Používám často. Mám čas kontrolovat cenu a nevrací mi 84 Kč zpátky v drobných, když nabídnu 16 Kč.
Tesco, Globus, Ikea

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano

Ano, používám je v Tescu a Globusu.
V Bille je nemáme, v Albertu, kde jsem nakupovala také ne (ani v ČB).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiri Linhart

JIné

V Globusu jich je,jak buchet ! Je to dalsi zpusob,jak se zbavit zamestnancu ! Plne toho vyuziji Nemecke obchody,aby nemuseli platit Ceskym Prodavackam !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Ano

I když na Tescu jsou povětšinou nejlepší ty okolní obchody

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano

Jenže, jak říkáš, ti hajzli si už na to zvykli a tak se dělají fronty i u samoobslužek 😛 Používám samozřejmě jen na malé nákupy. S vozíkem jedu ke kase.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ne

Do Tesca nechodím, ale znám to z Billy a Globusu. Ještě jsem nepocítila potřebu to využít, možná někdy, až budu mít opravdu malý nákup…

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NeNonym

JIné

My neradi chodíme k jakýmkoliv pokladnám – při těch cenách…

Nicméně: ty samoobslužné maj jednu obrovskou výhodu – ulehčujou těm klasickým. Málokdy bývá větší fronta u obou…

A taky mne štvou ty šmírovací kamery u samoobslužných pokladen – stejně, jak psal(a) „mvk“ – taky mi vadí, když mi černí šerifové koukaj za výstřih. A nejen v létě…

Karel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Ne

Jsem z vesnice, a v nejbližších městech, kam jezdím nakupovat se samoobslužné pokladny ještě nedostali.
Viděl jsem to pouze v HK, ale nevyužil jsem jej. Nikdy mi nevadilo stát frontu a zboží předělat na pás. Pro mne je to dokonce lepší, protože si zboží rovnám do tašek a krabic.
Možná , až budou více rozšířené, že je využívat začnu…

Upravil/a: Kulpix

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mvk

Ne

Používám je v Ikea, ale tam chodím jednou dvakrát za rok, rozumíš. Nepoužívám je v Tescu, protože mi připadají debilní a zdlouhavé. A hlavně nepraktické, protože když máš ve vozíku nahoře pečlivě vajíčka nebo jogurty nebo triko – něco co se ti rozmáčkne nebo zmačká nebo zamaže, tak to musíš dát na pokladnu první, protože to není kam odložit a tím pádem to po namarkování musíš odložit na váhu úplně dolů a je to v háji. A ty šmírovací kamery seshora mě taky otravujou, dovedu si představit, co se děje v létě u černejch šerifů, když přijde platit holka s výstřihem.

Upravil/a: mvk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Výletník8

Ano

Potkávám kromě Tesca v Kauflandu. Jak psali jiní, záleží na tom, co se nakupuje. Na malý nákup s neproblematickými položkami je lepší samoobslužná, jinak s obsluhou.

Upravil/a: Výletník8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roco888

Ano

Ano, využívám. Tam kde jsou již zavedeny (jsou ve více prodejnách než je TESCO), se je snažím využít jako první a nemám s tím žádný problém. Již v roce 2001, kdy jsem žil v USA, jsem je tam taktéž využíval a zvykl si na to. Má to samozřejmě ještě pár „much“, ale obecně je prostě využívám raději než klasické pokladny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lenkasvob

Ne

Je vidět, že je tu nepřirozená skladba lidí, samí pokrokoví introverti, kteří se vyhýbají styku s lidmi. Prostě chytří a rychlí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marijakes

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Leonardo

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bacon

Ano

Nutno říct, že nejen Globus, ale i Tesco má ruční terminály, se kterými si markujete nákup „po cestě“.

Upravil/a: Bacon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Ano

Ano, v Tescu a Albertu. Někdy ovšem tam bývá větší fronta, než u obsluhovaných pokladen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fyzikar

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AAksa

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metalavenged

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Insertys

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ten chytrej

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pella

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roza

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ina

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
synapse

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TomOdpovida

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
milpa

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Ano

Já je zatím viděl jen v tescu. Ale to neznamená, že by je nemohli mít jinde. A druhá otázka: Ano používám je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anmara

Ano

ještě je mají v Makru
používáme je, ale ne vždy… záleží na tom, co kupujeme a jaká je situace, především kde jsou jaké fronty

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Ano

Má je Billa i Albert.I Kau­fland.

Upravil/a: tatanka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Almolico

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
CR chess2017

JIné

občas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chinchilla

JIné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

JIné

Do Tesca sice nechodím! Zlaté MAKRO

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jose1f

Ano

Samoobslužné pokladny jsou také v Kauflandu na Vypichu. Pro větší nákup je pohodlnější si počkat na normální pokladnu. Pro menší nákup je samoobsluha výhodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pajena

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katie13

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Houslovyklic

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TylerMarsh

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TechLili

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Absolutní špičkou v této oblasti jsou prodejny Globus a jejich Scan-n-Go kdy zboží skenujete už při přesunu do košíku takže nejen, že už mezi regály máte perfektní přehled o útratě ale s nákupem pak doslova jen proběhnete kolem platebního terminálu bez zdržení. Konec front.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agnesss

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Posspi

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Ano

V Kauflandu

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BenziBen

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
v342

Ano

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vranovahan

Pokud má člověk jen pár věcí, tak to určitě dokáže ušetřit čas. S větším nákupem ale stejně vždy raději chodím na klasickou pokladnu, protože pokladní dokáže to zboží pořád namarkovat podstatně rychleji než já na samoobslužné. Pokud tedy zrovna nemění pokladní kotoučky a není to čekání na 5 minut, jak se mi nedávno stalo v jednom supermarketu.

Avatar uživatele
dubraro

Mně by ani tak nevadilo, jestli mi ochranka pomocí kamery kouká do výstřihu, ale zatraceně mi vadí, že se snaží přečíst PIN k mojí platební kartě.

před 2498 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frogman

A co třeba si nastavit nějakou malou částku, do které se nemusí PIN zadávat? :)

před 2497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To není uživatelsky nastavitelné. Pro bezkontaktní karty je v ČR standardně limit 500 pod který není nutné ověření držitele. Nastavení karty může „donutit“ terminál k online autorizaci u vydavatele karty (ale nevybavuji si kdy naposledy jsem měl transakci schválenou bez online ověření)

před 2497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frogman

Tak to jo.

před 2496 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek