paul1

Jak pokračuje název vesnice?

Už je to asi 20 let, co jsem se s učil pro zábavu nazpamět název (nejdelší na světě) vesnice tuším na Novém Zélandě. Zněl:
Tamata whatakan gihangha kuoautama teturi puksa kapikima utang …
pokračování už nevím, ale je to ještě cca 1/2 tohoto názvu. Co jsem měl včera k obědu, to už nevím, ale tato dlouhodobá pamět stále funguje, i když mne také po troškách opouští. No co se dá dělat, ani kopnout se do toho nedá.
Zná někdo tento název komplet? Rád bych si ho oživil.

Nejlepší odpověď
annas

Nejdelší název místa na světě
Maorský název kopce v Guinessově knize rekordů

Taumatawhakatan­gihangakoauau­otamateaturipu­kakapikimaunga­horonukupokaiw­henuakitanata­hu neboli zkráceně pouze Taumata se pyšní titulem nejdelší název místa na světě.

Jméno znamená přibližně: „Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal – známý jako zeměžrout – hrál na svoji flétnu pro svou milovanou“.

https://www.gi­gaplaces.com/mis­to-nejdelsi-nazev-mista-na-svete/

Další odpovědi
Baryonyx

Asi máš na mysli: Taumatawhakatan­gihangakoauau­otamateaturipu­kakapikimaunga­horonukupokaiw­henuakitanata­hu
Je to je maorský název 305 m vysokého kopce v jižní části Hawke's Bay na Novém Zélandu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Taumatawha­katangihangako­auauotamateatu­ripukakapikimau­ngahoronukupo­kaiwhenuakita­natahu

paul1

Mockrát díky, tak se pokusím znovu ho naučit nazpamět