quentos

Jak odstranit mastnotu z umělohmotné nádoby?

Běžné prostředky na mytí nádobí nezabírají :{(> padla tady podobná otázka, avšak o teflonu, nikoli o umělé hmotě.
Doplňuji:
pro rejpaly, teflon sice taky patří mezi plasty, nicméně má speciální vlastnosti, které se běžných plastů zjevně netýkají.

Nejlepší odpověď
zjentek

ani koncentrovaný, klasický český pravý jar, neříznutý vodou, to neveme? Tak jestli je to nějaká umělohmotná krabička od spec.druhu vaseliny, tak na ten spec.druh vaseliny zase bude spec.druh čistidla, je jich celá škála, na obaly potravin se moc nehodí, ale v kuchyni musí zabrat ten jar, na to dám krk ,)

Doplňuji:
jinak když má člověk doma kyselinu citronovou, nebo ocet, sodu a třeba i čistý saponát (pro bublinky)a nějaké esenc.oleje na vůni, udělá si různé levné čističe, aniž by potřeboval drogerii ,)

Další odpovědi
marijakes

To bude asi problém, protože všechny umělohmotné nádobky umí velmi dobře držet mastnotu a umívat nádobí v benzínu není moc ideální. Možná zkusit po umytí jarem opláchnout v roztoku octa.
Doplňuji:
😁 …"umývat " – samozřejmě.

anonym

Zkus prášek do pečiva.

jirkajirka

Na odmaštění používám krystalickou sodu.Je v každé drogerii za pár korun.

anonym

Vidím to tak, že bych nejdřív použila papírové útěrky (případně toaletní papír) a co se dá bych nejdříve vytřela. Potom už nádoba musí jít vyčistit jarem.
Pokud tato metoda zabírá na nádobí použité při zabíjačce, tak se nedokážu představit, čím Váš svou nádobu zapatlanou. To potom nebude látka pouze mastná, ale chemikálie, kterou bude třeba odstranit klasickými rozpouštědly.
Doplňuji:
omlouvám se, mělo tam být máš… jdu hledat šotka a fakticky ho zatluču do země (hajzlík jeden)

Pájo

Pokud je opravdu takový problém, se té mastnoty zbavit, doporučuji Vám umělohmotnou (mastnou) nádobu naložit na nějakou dobu do hodně horké vody se saponátem (orig. JAR). Na rozpouštědla typu alkoholů a ředidel zapomeňte, naleptají Vám spolu s mastnotou i povrch nádoby…
Doplňuji:
Safra, ani opakovaně to nepustí?
Co jste v tom měli?
Tak bych to naložil do enzymatického pracího prášku a po odmaštění pořádně omyl pitnou vodou.

elektrikář

Pokud to bude tuk na mazání na vyšší telpoty používal se v cementce prášek na praní zkusil bych to na jen málo navlhčeném hadříku,

Dochy

já používám jen horkou vodu a bavlněnej hadr. (Vodu o max. teplotě co snesu a já snesu hodně). Je fakt, že některé druhy olejů z toho jdou i tak trochu těžko.

Braník

co technický benzín?zkoušel jsi?

quentos

Braník: ten doma nemám, ale jak už říkala marijakes, asi moc ideální nebude :{/>

quentos

Pájo: to jsem právě zkoušel, a nic :{/>

Pájo

Safra, ani opakovaně to nepustí?
Co jste v tom měli?
Tak bych to naložil do enzymatického pracího prášku a po odmaštění pořádně omyl pitnou vodou.

quentos

dík, příště zkusím – posloužilo mezitím větší množství mycího prostředku než obvykle, neředěného