marta0022

Jak neusnout na noční?

Většinou jsem noční v pohodě přežila. Nyní ale dělám práci, při které musím sedět, není tam rádio,jen monotoní zvuk stroje. Navíc sedím u stroje sama a prohlížím výrobky.

Vždy kolem 1:30 hodin se mi začnou zavírat oči , to tak, že je musím násilím otvírat. Včera jsem dokonce usnula, naštěstí mě probudila kolegině, která to na mě neřekne. Jsem spíše skřivan a i ze zábav jsem chodila kolem půl jedné domů. Poraďte nějaký trik, co dělat když se mi začnou zavírat oči? Po noční spím na prd, to se snad ani spánkem nedá nazvat.
Doplňuji:
Sice děti mám, ale spát můžu. Jenže je to spaní „trhané“ pořád se budím a když spím, tak se mi zdá o práci ( pokud spím v noci, tak se mi to nezdá)

Nejlepší odpověď
Makina

Toto je těžké, protože každý noční směny snáší jinak. Prostě si zkuste uvařit kávu nebo když se Vám opravdu začnou klíčit oči, tak zkuste vstát a trošku se protáhnout, zamávat rukama, zacvičit nohama a ono Vás to zase probere.

Další odpovědi
Ella

a nemůžete využít ani sluchátek?

bohužel, na to nějaký recept neexistuje, snad jenom nějaký povzbuzující prostředek, třeba vypít redbull nebo jiný energy drink, i když vlastní zkušenost s tím nemám…
Můžete si dělat přestávky? Až se vám začnou zavírat oči, zašla bych na toaletu a opláchla si obličej ledovou vodou, to by mělo zabrat a probrat vás, i když makeup to asi nevydrží..

terry

Doporučuji se vyspat před, co nejvíc. Pokud to jde, tak se vzbudit před odchodem do práce.
Nejít těžká jídla, třeba zeleninový nebo ovocný salát, aby bylo co nejméně energie přesunuto do žaludku na zpracování.
Pak také účinkují energdrinky. Jsou lepší a horší. Většinou jsou na bázi kofeinu a cukru. Dodají energii, alew pak rychle klesá.
Vhodnější je některý přípravek s guaranou. Ta má pomalejší náběh, ale i déle vydrží. A je i zdravější.
Popř., poku to lze tak se trochu rozhýbat. Třeba zajít na WC a trochu se rozcvičit. Zahýbat rukama, pár dřepů apod.
Doplňuji:
Zkus si vzít sluchátka od telefonu s rádiem. Nezabere to místo, můžeš to mít v kapse. Živé rozhovory jsou lepší než monotónní hudba.
F1 jsem také v noci poslouchala.

venkovan

Jedině tam chodit odpočinutá.
Je to ale monotóní práce, takže je to logické, že si tělo řekne o spánek.
Asi bych zkusil to sezení měnit s nějaklým pohybem, ale tak, aby se pás stále nechal sledovat. Taky bych se pokusil nebrat moc životabudičů jako káva, čaje apod, protože potom to může mít vliv na ranní spaní. A možná zajít k lékařce na radu, mohla by doporučit něco na lepší spaní po noční.
Holky to mají na noční špatné, protože doma jim rodina nedá moc klidu.
Pán tvorstva lehne před bednu a zolomíto i uprostřed sportovních zpráv. Takový luxus si moc žen dovolit nemůže.

Michal Kole

Rádio/MP3 je možnost, ale otázka zda to zaměstnavatel dovolí. Podle zákona musí pklatit rozhlasový poplatek i Za SOUKROMÝ přijímač zaměstnance

anonym

Zvykneš si!U nás se nesmí používat ani rádio,ani jiné přehrávače,kvůli pozornosti,bez­pečnosti,musí­me slyšet chod strojů atd.Mám problém jen s usínáním po směně.V zimě to jde,léto je horší.Mám jich pět za sebou už osmý rok,žádnou změnu nepociťuji.

štamgast

Kafe, kafe a kafe. Pokud možno velmi silné a intenzivní a dělat do malých sklenek, aby mělo větší účinek. A co takhle si rádio vzít z domu? Doporučuji naladit Frekvenci 1, bývá tam Jiří Pomeje živě.

nikolka-101

Dej si ex preso a bude ti hej.