Kepler

Jak nejlépe skladovat brambory, když nemám vhodný sklep?

Sice jich moc nespotřebuji a kupuji je jen tak kilo. Zatím je dávám do lednice s nejteplejší zónou, přesto ale někdy zesládnou. Dosud jsem si myslel, že se takto stane jen po přemrznutí. Ale ono k tomu dochází i při +4 st. C. Někdy mi to kilo brambor stačí na dva týdny, mám radši jiné přílohy.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… erteple do lednice nepatřej, do špajzky úplně na dno, na podlahu (ovšem jestli v ní nemáš podlahový topení) do krabice (nemaj rády světlo), dva až tři tejdny v pohodě vydrží …

Další odpovědi
Drap

Při takovém malém množství skladovat v místě bytu, kde je nejnižší teplota a mít je ve tmě. Těch 14 dní bez problémů vydrží.

zjentek

Kobzole mám po ruce, v míse dole pod linkou. 14 dnů při pokojový teplotě se bez potíží drží a ani se nezdá, že by snad sládly, nebo se scvrkávaly, gumovatěly… kurnik gumovatěly, to je zas slovo do pranice! (;

Věděl's, že třeba kus zázvoru vydrží v míse s ovocem či zeleninou na lince při pokojovce déle, než třeba v lednici? Ověřeno mnou. Jen je dobrý, když je v ubrousku, či prostě v temnu. Ale na to ses neptal. (;

marci1

Existuje ZEMBAG-pytel na skladování brambor v nepříznivých podmínkách, ale jeho pořízení je dosti finančně „přehnané“: 645 Kč. 🙂
http://zembag­.cz/koupit

Hufnágl

Nic proti stáří, ale myslel jsem, že ty, který co nevidět oslaví významné jubileum ( 7 †), a neví co s brambory?