Avatar uživatele
Kepler

Jak nejlépe skladovat brambory, když nemám vhodný sklep?

Sice jich moc nespotřebuji a kupuji je jen tak kilo. Zatím je dávám do lednice s nejteplejší zónou, přesto ale někdy zesládnou. Dosud jsem si myslel, že se takto stane jen po přemrznutí. Ale ono k tomu dochází i při +4 st. C. Někdy mi to kilo brambor stačí na dva týdny, mám radši jiné přílohy.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1284 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… erteple do lednice nepatřej, do špajzky úplně na dno, na podlahu (ovšem jestli v ní nemáš podlahový topení) do krabice (nemaj rády světlo), dva až tři tejdny v pohodě vydrží …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Při takovém malém množství skladovat v místě bytu, kde je nejnižší teplota a mít je ve tmě. Těch 14 dní bez problémů vydrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Kobzole mám po ruce, v míse dole pod linkou. 14 dnů při pokojový teplotě se bez potíží drží a ani se nezdá, že by snad sládly, nebo se scvrkávaly, gumovatěly… kurnik gumovatěly, to je zas slovo do pranice! (;

Věděl's, že třeba kus zázvoru vydrží v míse s ovocem či zeleninou na lince při pokojovce déle, než třeba v lednici? Ověřeno mnou. Jen je dobrý, když je v ubrousku, či prostě v temnu. Ale na to ses neptal. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Existuje ZEMBAG-pytel na skladování brambor v nepříznivých podmínkách, ale jeho pořízení je dosti finančně „přehnané“: 645 Kč. 🙂
http://zembag­.cz/koupit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Nic proti stáří, ale myslel jsem, že ty, který co nevidět oslaví významné jubileum ( 7 †), a neví co s brambory?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek