Araxis

Jak napsat omluvny dopis?

Známý si spletl datum o měsíc a přišlo mu z UP zahajení řízení.Má týden na to aby se písemně omluvil,udal důvod aby ho nevyhodili z pracáku.U kon­taktu byl,to že se spletl uřednice ví,ale nestačí to.Přišel po zahajení spravního řízení.Doktoři jsou na dovolené a tak ho nic jiného nenapadá.Jak spravně formulovat dopis a co je vážny důvod se nedostavit a ani předem nezavolat.Kontakt ví o chybě ale jak píšu-nestačí to.Moc díky.
Doplňuji:
Tak omluvy nestačí musí se podat odvolání s vážnými důvody.To že si někdo splete datum i o měsíc není první a ani poslední.Mě se to stalo také u vyšetření na které se v nemocnici čeká půl roku.

Nejlepší odpověď
marci1

Viz :
Doplňuji:
Pokud úřednici sdělil, že se spletl, tak šance není.

Zdroj: http://www.ucet­nikavarna.cz/ar­chiv/dokument/doc-d26150v34515-evidence-uchazece-o-zamestnani-a-nejcastejsi-sankcni-z/

Další odpovědi
anonym

Obávám se, že marci1 je blíže realitě.
Pokud někdo pobírá podporu, má jedinou povinnost respektovat podmínky a jen se pravidelně hlásit.
V posledních letech byl výrazně zpřísněn režim vyplácení proti častému zneužívání sociálního systému.
Jestliže všichni volají po stejném metru (s odkazem na jisté komunity), pak se nemohou divit, jsou-li úřady oparavdu důsledné.
Na ÚP vydávají průkazku, kde je vždy uveden datum a hodina příští návštěvy. Co asi bránilo dotyčnému, že to ignoroval? Nabízí se vysvětlení práce na černo, lenošení kdesi u vody apod. Žádná překážka neomlouvá, že nemohl poslat SMS nebo mail. (Jedině kdyby byl celou dobu v kómatu na JIP).
A pokud je to jen blbost, tak konečně ochutná dopad úsloví, že „Za blbost se pyká“.

arygnoc

úplne výnimočne súhlasím s odborným doktorom, a to do posledného písmena.

dobrý dôvod naučiť sa používať diár, prípadne pripomienkovač v telefóne, počítači.
platí i pre vás (no, asi ta choroba nie je tak vážna), tak i pre známeho.

nechápem, ako môžete na takto vážnu povinnosť zabudnúť, spliesť sa v dátume.

anonym

Araxis, upřímně vzato to moc nadějně nevidím. Záleží na úřednících, kteří to budou posuzovat. I v případě nemoci by se měl známý omluvit předem, takže to, že doktoři jsou na dovolené, nehraje žádnou roli.
V tomto případě bych svou omluvu nezakládala na nějakých výmyslech. Co nejpokorněji bych přiznala svou vlastní „lidskou“ (a tedy pochopitelnou) chybu. Uvedla bych, že jsem si datum nedopatřením o měsíc spletla. Dále bych uvedla, že v celém předchozím období se mi nic takového nestalo a že bych naopak v případě, kdy bych věděla, že se na mé straně vyskytnou překážky, abych se mohla na ÚP dostavit, určitě úřadu informaci podala a domluvila si náhradní termín.
Tady nepůjde najít argumenty v tom, proč se to stalo. Možná ale půjde obměkčit úřední šimlíky, aby hned nevynášeli ten jimi tak oblíbený verdikt „vyřadit uchazeče o zaměstnání z evidence“.
Napsala bych, že žádám o zastavení řízení ve věci:...... s tím, že jsem si vědoma svého pochybení, které však rozhodně z mé strany nebylo úmyslem nedodržovat instrukce ÚP. Uvedla bych, že mne vzniklá situace velmi mrzí a že kdybych si svou chybu uvědomila zavčas, tak bych rozhodně nečekala se svou návštěvou na ÚP, ale dostavila bych se k podání vysvětlení a omluvy okamžitě. Také bych napsala, že už sama skutečnost, že je se mnou zahájeno v této věci řízení, je pro mne dost velkým trestem, který má nemalý dopad na mou psychiku. Napsala bych , že se mi nikdy nic podobného nestalo a že v případě, že mi ÚP ještě dá k tomu příležitost, tak dokážu, že šlo opravdou jen o nedopatření a že veškeré instrukce, rozhodnutí a termíny úřadu respektuji.
Držím palce.
Doplňuji:
Na Top doméně Právník .cz jsem našla toto:

Re: Vyrazeni z evidence uradu prace
L, 12.04.2012 18:40:14
Dobrý den,
pokud s Vámi úřad práce zahájí správní řízení z důvodu maření součinnosti s ÚP – z důvodu, že jste se nedostavila na kontaktní místo veřejné správy (Czech Point)- máte možnost se do 5 dnů od data převzetí tohoto oznámení o zahájení správního řízení vyjádřit na ÚP u svého zprostředkovatele a ÚP posoudí, zda se jedná o vážný důvod. Uvedla jste, že důvodem proč jste se nedostavila bylo to, že jste si spletla termín. Bohužel zákon tento důvod nepovažuje za vážný a proto by případné odvolání proti Rozhodnutí o sankčním vyřazení bylo zbytečné. Nicméně Vám doporučuji se co nejdříve obrátit na svého zprostředkovatele (nejlépe do 8 kal.dnů od data zmeškání – lhůta po které se zahájí výše zmíněné řízení) a pokusit se domluvit o prominutí (pokud jste v minulosti neměla problém s docházkou a mařením součinnosti…) Případně Vám doporučuji trvat na projednání s vedoucím oddělení zaměstnanosti, který je přítomen na pracovišti a apelovat na to, že to byl váš první prohřešek.

Možná by stálo za to řídit se zde uvedenou radou.

Dochy

Nojo, ale dotaz byl na to, jak napsat omluvný dopis, ne na to, jakou použít výmluvu… 😉

Dochy

Narozdíl od Ocka bych byl trochu umírněnější v tom rozepisování, ale asi tak nějak… Omluva + co nejlepší a nejvěrnější zdůvodnění. Hlavně nepoužít žádný vzor 😉 až úřednice uvidí 10. stejnou omluvu asi neuvěří, že jsou všechny upřímné…