Pajena

Jak můžu pomoct kamarádce?

Mám kamarádku , která je teď nemocná a chybí ve škole už druhý týden , jak si má opsat zápisy , je toho hodně , to neopíše ani za 48 hodin dohromady =( , nakopírovat si to taky nemůže , kopírku nemáme , ptali jsme se někoho ze třídy nebo tak ale to taky nevychází , skener nemáme a chodit to někde kopírovat nemůže a já taky ne … Jiný nápad ? Budu ráda za rady a tipy
Kromě : kopírování , přepisování a posílat si to na messenger , skener , někam chodit …

Nejlepší odpověď
aliendrone

A v čem je problém? Každý mobil má foťák, poslat jí ty fotky přílohou mailem, whats appem, prostě čímkoliv rovnou do telefonu. Později si to může nechat v nějakém copycentru vytisknout, jestli bude líná to opisovat. Co je na tom těžkého vážně nechápu.

Další odpovědi
anonym

Tím kromě jsi vyškrtla všechny možnosti. Zápisy nedoženeš jinak než doplněním. Bud si to přepíše od někoho nebo okopíruje. 2 týdny je dost, takže by to učitelé určitě tolerovali.

Drap

Ještě můžeš ofotit. Jinak to nepůjde. Za 48 hodin musí napsat knihu

da ny

Každá škola má kopírovací stroj, ptala jste se v kanceláři?
Spojte se s třídní učitelkou, může vám pomoci.
Můžete použít vlastní papíry, poplatek za tisk by mohl být nižší.
V mnoha fotoslužbách kopírují dokumenty, jsou i jiné firmy, kzeré za poplatek kopírují, co zákazník přinese..
Zájem, na doplnění učiva své dcery, by především měli mít její rodiče..... kopírování by měli uhradit.
Některé materiály, učivo je možné vyhledat, naučit se, vypracovat si vlastní poznámky (bez opisování/kopí­rování..

ivzez

Domluv se s kamarádkou, jestli můžeš předat její e-mail
(bez jejího souhlasu to nedělej!) a pak požádadej vyučující,
jestli by nemocné kamarádce mohli poslat nějaké materiály.
(Hodně učitelů už si přípravy dělá na PC.)

Ještě lepší by bylo, kdyby si kamarádka na webu školy našla kontakty
na konkrétní vyučující a požádala je o to sama. Zájem o školu projevený
v době nemoci se promítne i po návratu do školy.

Kelt

Snad na kamarádka má rodiče, kteří by se měli zajímat o svou dceru a měli by to řešit spolu ze školou. Dá se domluvit individuální studium a pod. I v dnešní době žijí lidé, kteří by spolu měli komunikovat a nespoléhat jen na výpočetní techniku.

Arne1

Chce to řešit PRŮBĚŽNĚ ! Z jednoho prostého důvodu: hodně lidí to má tak, že co jim „projde rukou“, to si snadněji zapamatují. Takže kopie na kopírce je hezká věc, ale pro takové lidi nemá tak velký význam. Chtělo to za ní přijít dříve se sešity k opsání a pomoct jí s vysvětlením co to vlastně znamená. Poznámky, které si píše jeden, mohou být pro někoho jiného naprosto nesrozumitelné. I učitelé si sice dělají přípravu, často formou slajdů které pak promítají, jenže tam jsou jen základní body které pak rozvádějí při výkladu. Nečekej, že učitel má hodinu napsanou a pak to slovo od slova čte. Tedy, může se to stát, ale to pak není kvalitní učitel, přečíst napsaný text umí kdokoliv.

Mc Merkurion

… PROBOHA !!! … ze všeho dnes děláte problém, za nás se kopírka nepoužívala (jen xerox, a to na povolení,vše evidované, však pamatujete), mobil, nic nebylo … jednoduše každej den po škole kámoši přišli, zanechali každý sešity, večer se stavili, či druhej den, podle nutnosti sešitů, a průběžně se vše doplňovalo … je pravda, že učitelky výmluvu, že sešit mám u nemocného kamaráda, takže jsem se nemohl učit tolerovali vždy jen u jednoho … opravdu nebetyčnej problém … prostě donést a ručně opíše …