hanna4

Poradíte, jak mám pomoct kamarádce?

S mojí kamoškou něco je.Řekla mi to.Vyencháva školu i když to její rodiče neví.Když má třeba mamka raní tak je doma.Učitelce napsala přes svůj mobil aby ji omluvila na týden ze školy a napsla to jako by to psala její mamka a napsala tam k tomu,že její amka má zkažený mobil.Ptala jsem se ji co s ní je a ona odpověděla že neví.Jako by ji něco chybělo.Prosím pomožte mi.Mám s ní někam zajet k psychiatrovi nebo někde prosím.Mám ji moc ráda a chci ji pomoct!Má sen se dosta do ciziny má sen být slavnou a ja víjm že na to má tak prosím
Děkuji

Původní neotázka
Potřebovala bych pomoc!!

Odpovědi
Drap

Možná by spíše pomohl psycholog. My tady ti asi jinak nepomůžeme, když neznáme ji, ani podrobnosti.

Kelt

Příčína může být různá. Vztah ke spolužákům, vyučujícím, špatný výběr školy, možná po ní rodiče chtějí dobré známky, ale ji škola nebaví. Doporučoval bych to co radí Drap, psychologa, ale mělo by se to řešit s rodiči, dospělý člověk má více zkušeností.

ivzez

Jste-li obě nezletilé, nepokoušej se kamarádce pomoct sama,
ale obrať se na někoho dopělého. Poraď se svými rodiči, společně
(lépe možná jen sami tví rodiče) by(ste) pak měli promluvit s rodiči
kamarádky.

Ji1rka

Asi ji nejvíc pomůžeš když si s ní o jejím stavu osobně(asi ne přes fb) promluvíš a třeba ji i ujistíš, že to co si řeknete, zůstane jenom mezi váma. Pokuď je smutná, tak ji zkus nějak rozveselit. V krajním případě jí můžeš navrhnout ať zavolá na bezplatnou nonstop linku důvěry pro děti, číslo si může najít na netu.