bolak

Jak může voda hučet po lučinách?

Měl Tyl na mysli nějaký povodně nebo jak?

Nejlepší odpověď
annas

Musíme se vrátit do historie.

Lúka lučina = záhyb, ohyb řeky, Kde v údolí ohýbá řeka svůj směr, zarývá se proud na vnější straně oblouku do stráně, kdežto na druhé straně řeky, při vnitřní straně oblouku bývá rovina, louka, lučina.

Takže voda může na lučině hučet …

Etymologický slovník

Další odpovědi
Lucijej

Tys ještě nikdy neviděl potok na louce? I mají potůček dokáže hučet, obzlášť ve vyšších polohách po dešti, nemusí nutně jít o povodně.

anonym

Úplně stejně jako mě v klacku

steipavka

V roce 1997 jsem bydlela na Přerovsku.Věř mi,tam při povodni bylo tolik vody,že hučela všude,ne jen po lučinách:Lavičky v parku 3.km od řeky nebylo pod vodou vidět.

bolak

Dědvševěd: ty tam máš vodu??!! tak to bude hydrokéla, s tím si rači dojdi hele..

bolak

Lucijej: tak potok už sem jednou viděl, ale nikdy né na louce, normálně v korejtku..

anonym

u korejtka jsem viděl víc věcí, teda lidí :)