Avatar uživatele
eLx

Jak moc opovrženíhodná je ve vašem morálním kodexu krádež? Nebo ji vnímáte jako zručnost (v případě úspěchu)?

Nelynčovat. Je to jen otázka. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4042 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Stejně jako ostatní nešvary. Slušný člověk nekrade.Nejsem věřící, ale desaterem by jsme se asi měli řídit všichni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Obdivuhodná zručnost to může být při kouzelnickém představení, kdy ti Kaprfíld sebere hodinky, peněženku a slipy pro pobavení publika. Ale kouzelník to pak vrací, takže to ani opravdová krádež není.

U vážně míněné krádeže sice můžu taky obdivovat způsob provedení (občas se vyskytne případ, kdy zloděj vyvine takové úsilí, že kdyby ho použil při poctivé práci, vydělal by si i víc), ale krádež samotná je pořád krádež. Možná spíš trestuhodná, než opovrženíhodná. Opovrhovat třeba až tak nemusíme, ale spravedlivě trestat bychom měli.

I když z prachsprostých zlodějů se časem můžou stát i národní hrdinové, třeba jistý Juraj Jánošík. Nebo Jan Žižka, který byl v podstatě vůdce teroristické organizace, něco jako středověký Usáma bin Ladin (až na krátké období, kdy byl v královských službách).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Dost složitá otázka.Krádež je určitě nemorální,zavrženíhodná,a já nevím co ještě,ale jsou případy,kdy bych ji dokázal pochopit,a prominout.Prostou krádež,ale jako zručnost neberu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

krádež je šlouhnout rohlík v marketu a jablko z cizího stromu. vytunelovat podnik, banku, fond...toť podnikatelský úspěch. morálka made in U.S.A.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vnímám ji jako zručnost, pokud vás někdo obere třeba o milión a vy ho poté oberete třeba o deset milionů, protože si to zasloužil.

Krádež ve filmu Bídníci by se také dala odpustit, ale tady v česku ty krádeže nikoliv a nejlepší je, pokud někdo zabije ženu pro 250Kč

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava