Odpovedi18

Jak mít co největší energii už od rána?

Nějaké jídlo nebo doplňky stravy, co k tomu pomohou?

Nejlepší odpověď
led

Základ je dobrý spánok, nie dlhý 8–10 hodín, ale kvalitný.
Uvoľnenie pod sprchou
ľahké raňajky (15 vajíčok, liter kávy, štamperlík ostrého, nejaké posiľňovače a podobne, tak na to ani nemyslite)

Další odpovědi
Anikitos

Dobře se vyspat

  • dostatečně se napít vody hned po probuzení (alespoň 0,3 l)
  • dobře dýchat, vyvětrat si ráno – pořádně okysličit tělo
  • ranní sprchu, kdy střídat teplou a studenou vodu (na probrání a prokrvení těla)
  • nasnídat se; nějaké ovesné vločky k tomu ovoce (banán), oříšky, čokoládu, kávu; nebo vlastně cokoli (ráno sice bývá nejmenší hlad, ale je to jediná doba, kdy si můžeš dopřát cokoli, i sladkosti, i když si třeba na dietě = snídaně je nejdůležitější jídlo dne)
  • vytvořit si nějaký ranní zvyk – např. běh, cvičení nebo alespoň protahování
  • někdo doporučuje i meditaci
  • rozvrhnutí dne – vytvoření si denního plánu na papír
  • nemyslet na nic negativního, ani před spánkem ani po probuzení (lepší je vlastně nikdy nemyslet negativně)
  • poslouchat hudbu, nějakou relaxační (hl. svou oblíbenou)

Pokud chodíte ráno do práce nebo do školy, je dobré přivstat si, abyste měl dost času na probrání se…

Dostatek všech potřebných vitamínů pro tělo a energii jsou prakticky ve všem ovoci a zelenině a jídle, které obsahuje zdravé tuky.

marci1

Běž si ráno zaběhat, nebo si zacvič. Načerpáš energii, zvýšíš si tím tep a dostaneš kyslík do všech částí těla. 🙂

da ny

Trochu záleží na věku a fyzické či duševní zátěži během dne.

Mně se zdají všechny zdejší rady zbytečně složité :)
Ranní běh by mne odrovnal :) Mám ráda svůj pohybový aparát a klouby.
Třetinka vody po probuzení zabila :) Co budu pít během dopoledne a po celý den (piji max, 1,5 l denně, spíše méně. Jsem bez otoků a už opět několik let zdravá…
8 – 10 h spánku by mne otrávilo :) Spím 4 – 5 hodin, 6× v měsíci 10h. Den se musí prožít, ne prospat :).
Inspirací Vám mohl být dnešní pořad Tenký led D. Morávkové/Barrandov TV. Pan prof. Měšťák. Y. Simonová a další léta vědí, jak na to… Shlédněte.).

Těšte se s radostí na nový den, když uléháte.
Vše máte v hlavě, ve své mysli, plánujte si (jaké to chcete mít a jak/co si přejete)…
Bez bubáků, odporu, strachu, nechuti…
Pestrá, vyvážená strava, dobrá životospráva, veselá mysl, zdravé sebevědomí, se o vše postarají. O dostatek energie/ elánu po celý den i o spokojenost se sebou samým a o zdtaví.
Dostatek důležitých minerálů a vitamínů je někdy třeba doplnit (v zelenině a ovoci toho již mnoho není a vagon toho sníst nemůžete 🙂.
2× do roka se můžete „přikrmit“:
po jídle https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/zen­tiva-b-komplex-forte/?varianta=tbl-20&utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-opesBB&utm_ter­m=zentiva-b-komplex-forte
vitamin C
a http://www.gi­galekarna.cz/pro­dukt/dologran-natural-gold-90g/,
Dobrým dýňovým olejem (po lžičce denně).získáte prevenci proti zánětům.
Vaše cévy, nervy, svaly a celé tělo bude spokojeno.

led

Radila som, ako by to mohlo byť…
A ako to praktizujem ja:
spánok 4–5 hodín
na lačný žalúdok 2 hodiny počítač a 2dcl kávy
raňajky, čo to je?
a potom až začne ten krásny život na plný plyn vo svetle dňa.